Уїмблдон з полуничкою – найгламурніший турнір сезону

Після Australian Open і Roland Garros це третій із чотирьох “мейджорів” у сезоні (перед – US Open).
Цього року британський Grand Slam відзначає свій 50-річний ювілей, якщо вести відлік з Відкритої ери, відколи теніс став професіональним (загалом турніру виповнилося вже 140 років). За цей час теніс перетворився в якісний бізнес-продукт. Призовий пирог турніру на цей раз виросло на 3,5 млн. Фунтів стерлінгів, і тепер становить 31,6 млн. Переможець отримає аж… 2,2 млн. Погодьтеся, непоганий заробіток усього за 2 тижні і 2000 очок до загального рейтингу.
Уімблдон – 140 років. Відмінна підбірка зірок жіночої частини турніру всіх епох.

Ще однією родзинкою турніру є полуниця, якої тут за турнір з’їдають чималеньку кількість.
Ось, зокрема, як росте і потрапляє полуниця для Вімблдона

А ось ще кілька цікавих фактів про турнір:
• Починаючи з 1877 року, турнір ні разу не змінював трав’яне покриття, висота якого має бути ідеально точною – рівно 8 мм.
• Всі спортсмени повинні виступати виключно в білих костюмах. Ну а для глядачів традиційними вже є шампанське та свіжа полуниця з вершками. Кожна порція містить рівно 10 ягід. За підрахунками британців, за турнір уболівальники знищують близько 150 000 порцій.• Посів на Уїмблдон визначається за особливою схемою, що складається з трьох критеріїв:
– місце тенісиста у світовому рейтингу;
– очки, отримані у виступах на трав’яних турнірах за останні 12 місяців;
– кращий результат за період, що не включає останні 12 місяців (додається 75% очок).
Незважаючи на складність підрахунку, можна точно сказати, що українка Еліна Світоліна отримала четвертий номер посіву – найвищий рейтинг в історії української тенісу на Великих шлемах (повторення рекорду Андрія Медведєва).

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *