Спінер гудбай: в Україні заборонили цю іграшку

На території України та ЄС уповноваженими державними органами прийнято рішення про відкликання іграшки “спінера” від кінцевих споживачів, вилучення продукту з ринку з обов’язковим його знищенням та заборону імпорту на кордоні ЄС.
Про це повідомляє Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.
Продукт заборонили, тому що він не відповідає вимогам Директиви щодо безпеки іграшок та відповідним європейським стандартам EN 62115.
Перша ознака шкідливої ​​іграшки – це, як правило, запах. Чим різкіший запах від іграшки, тим більше хімічної речовини входить до її складу. Експерти також рекомендують не дозволяти гратися спінером маленьким дітям. Хоч він має суцільну конструкцію, але від удару гаджет може розпастись на деталі, які малюк може проковтнути.
За отриманою інформацією з міжнародної системи повідомлення про продукцію, що становить серйозний ризик (RAPEX), іграшка спінер (англ. Fidget Spinner) COLOR SPIN LED модель CS5555 SYM0024 становить серйозний ризик, оскільки акумуляторний відсік спінера легко відкрити без використання будь-яких інструментів та отримати доступ до елементів живлення, які дитина може покласти у рот і проковтнути, що, в свою чергу, завдасть шкоди їі шлунково-кишковому тракту.
У разі одержання інформації про надання на ринку продукції, що становить серйозний ризик Держпродспоживслужба буде здійснювати перевірки характеристик іграшки спінера на території України та вживати обмежувальних заходів щодо продукції.
Довідка: Спінер – це іграшка-антистрес, яка стала шалено популярною у США. Сам гаджет являє собою корпус, закріплений на підшипниках. Іграшку запустити дуже легко – варто лише запустити крила, які починають обертатися. Спінери можуть бути металеві, дерев’яні і пластикові. Батькам необхідно уважно читати етикетку: звертати увагу на те, з якого матеріалу виготовлена ​​дана іграшка, також має бути вказана країна виробник, і номер сертифіката, що підтверджує її безпеку і дозвіл на реалізацію у категорії товарів для дітей.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *