10 замків з привидами, які змусять тремтіти навіть сміливців

Скрип підлог, відкриття дверей, дивні шуми … Хто там? Тиша. Це, напевно, просто вітер. Багатьом людям все ж доводилося відвідувати замки або старовинні особняки, від перебування в яких по спині йде тремтіння. Можливо, це через їх готичного чарівності або атмосфери, яка переносить відвідувачів у часи лицарів і дам, середньовічних драм і слави, яка вже давно стала історією. Може бути, це через трагічні історій колишніх жителів замків, зображених на численних портретах, що висять на стінах залів.

Причини історій про примар можуть бути різними. Можливо, в стінах деяких замків і старих маєтків все ж сталося щось таке, що налякало жителів і гостей. Але якщо подивитися правді в очі, то більшості з нас просто хочеться, щоб у тому чи іншому замку були примари. Секретні ходи, підземелля, таємні кімнати, старовинна, холодна, темна атмосфера – цього вже достатньо для того щоб налякати більшість відвідувачів. Пропонуємо огляд замків зі старими добрими привидами.

10. Замок Варвік, Англія
Побудований в 11 столітті Вільгельмом Завойовником, замок Варвік побачив більше боїв, ніж будь-який інший замок в Європі. Напевно, всі його зали без винятку просякнуті духом насильства і війни. zamok_varvikНайбільш відвідувана туристами частину замку – вежа з привидом і будинок з привидом сера Фулк Гревилл, якого в 1628 році вбив його власний слуга. Кажуть, що власник будинку пізно ввечері матеріалізується з портрета, який висить на стіні у вежі. Підземелля – це ще одне страшне місце. Багато відвідувачів скаржаться на нудоту і запаморочення при одному дотику до іржавих гратам і знаряддям тортур.

9. Пред’ямський замок, Словенія
Пред’ямський замок був побудований в гірській печері в 1274 році. Його потужна фортеця витримала численні запеклі бої. predjama_castle

Pred'yamskiy-zamok-SloveniyaВикористовувалася вона як в оборонних, так і в наступальних цілях, але в результаті серій тривалих облог і землетрусу в 14-15 століттях була зруйнована. У 1567 році замок був відновлений разом з численними секретними тунелями і проходами, які, як кажуть, часто відвідують примари багатьох загиблих воїнів, тому періодично там можна почути таємничі кроки і шуми.

8. Замок Драгсхольм, Данія
Побудований в кінці 12-го століття замок Драгсхольм в даний час використовується в якості розкішного готелю. Але по-справжньому відомим він став завдяки 100 привидам, які щоночі блукають коридорами. Три з них навіть відомі: Сіра Леді, Леді в білому і граф босвелія. dragsholmУ замку є сумна легенда про те, що дама в білому закохалася в селянина. Її батько дізнався про їхні романтичні стосунки і замкнув її в кімнаті. Після цього її ніколи ніхто не бачив. В 1930-х роках працівники відновлювали крило замку і знайшли скелет молодої жінки в білій сукні, замуровану всередині стіни. Що стосується графа Босвела, то в 16 столітті він був поміщений у в’язницю замка, де і помер. Сіра Леді все своє життя працювала покоївкою в готелі. Після смерті вона так і не змогла покинути замок, тому кожен раз повертається, щоб перевірити, чи все в порядку.

7. Замок Ліп, Ірландія
Один із замків, що полюбилися привидам, вважається замок Лип в Ірландії. У його каплиці дуже цікава історія. Саме в ній в 1532 році мечем убив свого брата-священика, привид останнього досі блукає в каплиці, яку називають «кривавої». Ireland-LeapCastlefrontПідземелля має кілька власних жахливих історій. В ньому був високий стелю з люком, через який ув’язнених скидали вниз, на дно підземелля, встелене численними шипами. Ще одним проявом чогось потойбічного є істота приблизно такого ж розміру, як вівця з людським обличчям і чорними западинами замість очей. При появі привида можна відчути жахливий запах гниття плоті.

6. Замок Гоуска, Чехія
В лісах, на північ від Праги, є дивовижний замок. Це оборонна споруда, але воно не витримало жодного нападу. У замку є також привид безголовий чорною коні і жінки, яка часто дивиться у вікно. Легенда свідчить, що колись на цьому місці була бездонна яма, звідки вилітали крилаті істоти, наполовину люди, наполовину монстри. haunted-castles-6У 13 столітті чеські правителі вирішили закрити яму, яку вони називали «вхід в пекло». Для цього і побудували замок. Проте до цього кількох солдатів опустили в яму за допомогою мотузки. Опинившись там, перший солдат скрикнув, а коли його витягли, то виявилося, що він постарів на 30 років і помер кілька днів по тому. В 1930-х роках, замок Гоуска привернув увагу Адольфа Гітлера. Нацисти використовували його, щоб виконати ряд окультних експериментів. Тут були знайдено кілька трупів гітлерівських солдат, які, швидше за все, були страчені і схильні тортурам. Кажуть, що знайшли навіть скелети неземних створінь.

5. Замок Мушам, Австрія
Чудовий приклад австрійської архітектури, а також джерело історій про привидів. Побудований в 12 столітті замок Мушам ще відомий як Замок відьом. Колись ця будівля була місцем найкривавіших судів над відьмами.Moosham1-640x438В 1675-1687 рр. тисячі жінок були засуджені за чаклунство і засуджені до смерті. Їх піддали тортурам і стратили, обезголовивши в стінах замку. Ось тому більшість з них і після смерті продовжує бродити по залах. Крім того, замок Мушам також вважається лігвом перевертня. В 19 столітті поруч з ним знайшли покалічені трупи великої рогатої худоби і оленів. Як наслідок, деяких жителів Moosham засудили і посадили до в’язниці як перевертнів.

4. Замок Бріссак, Франція
Шато-де-Бріссак – найвищий замок у Франції, в ньому сім поверхів. Розташований він у самому серці мальовничої долини Луари, це один з найбільш часто відвідуваних замків в світі. Chateau de BrissacВ 11-му столітті власником садиби був Жак де Брезе. Його дружина, Шарлотта, завела роман з молодою людиною, а для своїх романтичних зустрічей вони використовували спальню поруч з кімнатою чоловіка. Щоночі той чув їх пристрасні стогони, поки двоє закоханих таємничо не зникли. Можливо, обдурений чоловік мав безпосереднє причастя до їх зникнення, але не вдалося повністю позбавитися від закоханої парочки. Щоночі він як і раніше чув їх стогони, поки не зійшов з розуму і втік із замку. Кажуть, що звуки їх пристрасті можна почути і сьогодні, з ночі і до самого ранку.

3. Единбурзький замок в Шотландії
Побудований в 12 столітті Единбурзький замок – одне з тих місць, де всі невіруючі, ледь ступивши на поріг, стають віруючими. Побудований на місці погаслого вулкана він є символом усіх шотландських замків. Эдинбургский ЗамокУ цьому місці дуже часто проявляються різні паранормальні явища. Багато відвідувачів бачать примарні фігури. Часто бачать, як Леді Гламіс блукає по темних залах. Вона була звинувачена в чаклунстві і спалена на багатті в 1537 році. З 1650 року по замку бродить ще й привид без голови. Тут є також привид волинщика, старого в шкіряному фартусі і навіть привид собаки, скачущей навколо кладовища. А з підземелля все ще лунають стогони французьких ув’язнених під час Семирічної війни.

2. Замок Чіллінгем, Англія
Англійська замок Чіллінгем в Нортумберленд дуже популярний серед туристів, хоча це неймовірно похмуре місце. Тут панувала смерть. Джон Сейдж працював катом протягом трьох років в підземеллях замку.chillingham_castle_england_most_hauntedКажуть, що кожного тижня в них катували близько 50 шотландців. До цих пір ночами можна почути, як Джон Сейдж перетягує трупи. Інший відомий привид замку – це Синій хлопчик, якого також називають світних хлопчиком. Він часто відвідує Рожеву Кімнату. Ось такі от яскраві кольори можуть бути і в примарною історії! Гості повідомили, що почувши довгий голосний плач, вони побачили сині спалахи світла над їх ліжком. Після тривалого ремонту були виявлені тіла чоловіка і хлопчика, замуровані в триметрову цегляну стіну.

1. Замок Беррі Померой, Англія
Прогулюючись неподалік руїн замку Беррі Померой, можна зустріти Блакитну Леді, яка заманює всіх в вежу, де вони зустрічають свою смерть. Це привид дочки Нормана – господаря замку, яка була згвалтована власним батьком. Berry Pomeroy CastleВ результаті інцесту на світ з’явилася дитина, якого потім батько задушив. Деякі кажуть, що дівчина сама вбила дитину. Її привид все ще бродить в замку і біля нього і вважається ознакою смерті. Вона – не єдиний привид. Біла Леді, як вважають – привид Маргарет Помері, яку замкнула ревнива сестра Елеонора і залишила вмирати від голоду. Обидві сестри були закохані в одну молоду людину.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *