Електронні сигарети – руйнівники ДНК?

Учені з Університету штату Коннектикут з’ясували, що пара від електронних сигарет може привести до пошкоджень ДНК.
Стаття дослідників опублікована в журналі ACS Sensors, повідомляє Gizmodo.
Фахівці виготовили за допомогою 3D-принтера мікрофлюїдну систему, яка дозволила змоделювати вплив хімічних речовин на біополімери (білки і ДНК), що є в клітинах людини. На цих штучних «легенях» було перевірено вплив сигаретного диму і пари від вейпа. Пошкодження нуклеїнових кислот реєстрували за допомогою електрохемілюмінісцентних детекторів.
Учені з’ясували, що хімікати, розчинені в рідині, вступали в реакції, що каталізуються ферментами, що призводило до утворення продуктів, здатних впливати на ДНК. При цьому навіть електронні сигарети з рідиною без нікотину чинили такий самий шкідливий вплив, як і звичайні сигарети.
У квітні 2017 року журналі Chemical Research in Toxicology було опубліковано статтю, у якій ішлося про те, що пари від електронних сигарет активують у легеневих тканинах гени, пов’язані з окислювальним стресом. Водночас вейпінг, згідно з висновками вчених, менше шкодить дихальним шляхам, ніж тютюновий дим.
У 2015 році Міністерство охорони здоров’я Великої Британії виступило з доповіддю, у якій стверджували, що використання вейпів на 95 % безпечніше, ніж куріння сигарет.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *