Кава лікувальна: які хвороби бояться кави

Останні опитування Gallup показують, що 60% дорослого населення випивають, в середньому, одне горнятко кави в день. Більше того, чверть із них визнають, що це залежність. Така кількість любителів кави не дивує. Що дивно, так це дізнатися, що кава може бути корисною для Вашого здоров’я!
Як і в усьому, з кавою потрібно знати міру, і зловживати нею не варто. Але ті, хто насолоджуються кавою у «здорових» обсягах, насправді, з її допомогою покращують своє здоров’я! Деякі з цих корисних властивостей кави просто вражають – ну хто б міг подумати, що кава допомагає в боротьбі з цукровим діабетом другого типу або навіть із деякими видами раку? Однак, як стверджують спеціалісти, це справді так.
Отже, п’ятірка хвороб, які бояться кави.
1. Цироз печінки. Звісно, не варто розглядати каву, як панацею від цирозу печінки. Не варто сподіватися, що вона відверне алкогольне отруєння організму. Але вона може позитивно впливати на печінку і запобігти розвитку цієї жахливої хвороби. Якщо вірити CNN, «2 додаткові чашки кави в день можуть знизити ризик розвитку цирозу печінки на 44%». Так що, якщо ви переживаєте про свою печінку, чашка кави – саме те, що доктор прописав!

2. Діабет 2 типу. Діабет є серйозним захворюванням, яке слід лікувати за допомогою медичних фахівців. Однак кава може стати одним зі способів запобігти цукровому діабету 2 типу. «Окремі дослідження показали, що ті, хто п’ють каву — особливо, хто п’є багато кави — мають значно нижчий ризик розвитку діабету, ніж інші люди», — пише WebMD. І хоча кажуть, що саме кофеїн є ключовим елементом у боротьбі з діабетом, дослідження доводять, що це не кофеїн, а сама кава створює позитивний ефект.
3. Серцеві захворювання. Ефект кофеїну на серце досі вивчається, і коли йдеться про здоров’я серця, вам слід прислухатися до рекомендацій лікаря. Проте кава справді може бути корисною у запобіганні від смертельної хвороби серця. У статті Tech Times під назвою «Щоденна кава знижує ризик смерті від хвороб серця» обговорюється дослідження, в якому йдеться: «Регулярне вживання кави було прямо пропорційно пов’язане з ризиком … смерті від серцево-судинних захворювань». Так що ті, хто стурбований здоров’ям серця можливо прямо зараз потягнуться за додатковою чашкою кави. 4. Рак. Хоча дослідження все ще тривають, учені Американського інституту з вивчення раку заявляють: «Дослідження показали, що певні продукти, зокрема кава, можуть допомогти в боротьбі з раком». Очевидно, що каву не можна назвати «ліками», але ті, хто регулярно вживає каву, можуть непомітно для себе запобігти розвитку раку.
5. Хвороба Паркінсона і хвороба Альцгеймера. Крім підтримання нормальної активності мозку, кава також може бути корисною у попередженні хвороби Альцгеймера і боротьбі з симптомами хвороби Паркінсона. «Нові дослідження показують, що три чашки кави у день можуть запобігти хворобі Альцгеймера у літніх людей, які відчувають погіршення пам’яті» — розповідає CBS News. Також у дослідженні зазначається, що щоденний заряд кофеїну може полегшити симптоми перебігу хвороби Паркінсона у хворих. Ці дослідження можуть дуже порадувати тих, у кого є ризик цих спадкових захворювань!

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *