Собаки, які дарують радість і створюють настрій

Собаки – це невичерпний згусточок радості й оптимізму. Вони здатні викликати у господаря посмішку навіть у найважчий день. Маленькі декоративні породи виведені спеціально, щоб життя людей ставало трішечки кращим.
Шпіц
Померанський шпіц відомий насамперед своєю здатністю видавати забавні звуки і корчити гримаси. А мила зовнішність значно підсилює такий ефект: шпіц – це хмарка пухнастої вовни, дуже подібна на нешкідливого плюшового ведмедика. Звідси і назви різновидів порід – «ведмежі», «лялькові» і «лисячі». Найсимпатичніші породи собак часто деже лякливі, але шпіців це не стосується: вони мають веселу вдачу, а також доволі відважні і жваві.Те ж можна сказати і про американського ескімоського шпіца, який вважається окремою породою. Незважаючи на зовнішню ніжність, він може бути добрим сторожем і вести розшукові роботи. Важлива особливість ще в тому, що він підозріло ставиться до чужинців, що робить його хорошим охоронцем. Японський хін
Ця маленька собачка запам’ятовується насамперед круглими широко розставленими очима і кирпатим носом. Вони веселі і добрі, але водночас здатні заступитися за господаря. Їх шерсть приємна на дотик, немов чистий шовк. Японський хін (також вживається назва «японський спанієль») спокійний і невибагливий, що робить його ідеальним варіантом для проживання в міській квартирі. Але характер у хіна може бути примхливим і ревнивим.Кроляча такса
Крихітна кроляча такса може бути прекрасним другом, якщо докласти багато зусиль до її виховання. Ця собака норовлива, від природи агресивна і гіперактивна, але при чуйній корекції поведінки стає розумною, уважною до дітей і компанійською. Однак якщо пустити цю крихітну таксу на самоплив, то вона буде хитрою, нахабною, злою і завдасть чимало проблем. Відмітна особливість будь-якої такси – виражена схильність до полювання і захисту господарів, часом навіть від вигаданої загрози.
Мальтійська болонка
А ця порода собак не має помітних недоліків – як зовнішніх, так і внутрішніх. Вона дружелюбна, в тому числі щодо дітей, завжди рада погратися з людиною. Зовні мальтійська болонка – сумыш ніжності і світла: осліплююча біла шерсть і мила усміхнена мордочка з величезними ніжними очиськами радують господаря щомиті. Варто відмытити лише високу чутливість цієї натури, вимагає ніжного і доброго до себе ставлення.
Чихуахуа
Чихуахуа – приватний гість червоних килимових доріжок, адже цю породу дуже люблять знаменитості. Це одна з найкомпактніших та найвідданіших собак. Попри великі виразні милі очі характер у неї непростий, часто впертий і запальний. Причому дратівливість цієї собаки передається у спадок, так що, вирішивши завести чихуахуа, слід придивитися до поведінки її батьків. Щоправда при наполегливій добросовісної дресируванню поведінку цієї породи можна регулювати.
Брюссельський гриффон
Розумна і жива маленька собака з великими добрими очима. Це ще одна порода, схожа на м’яку плюшеву іграшку. З недоліків – упертий характер. Зате для цієї породи характерна любов до дітей і добродушне ставлення до незнайомців. Хоча якщо незнайомець стане проявляти агресію, то гриффон перестає бути добрим і стає на захист свого господаря.
Папільон
Порода, впізнавана завдяки непропорційно великою вухам і радісним добрим очам. До слова, саме вуха визначили назву породи: зовні вони нагадують крила метелика (з франц. метелик – «папільон»). Папільон до старості зберігає характер активного кошеняти, який любить розважатися і бігати по дому. А ще ця порода руйнує міф про інтелектуальні здібності маленьких кімнатних собак: милий вухастик входить до десятки найрозумніших собак серед усіх порід, не лише декоративних.
Службові собаки в декоративних цілях
Існує кілька порід, які були виведені не як декоративні, а для служби, проте в наші дні їх все частіше заводять для естетичного задоволення.
Так, наприклад, хаскі – їздова порода давнього походження, але разом з тим вона дуже лагідна і грайлива. Тому в міських умовах цих собак тримають як компаньйонів. Хаскі дивиться на світ чарівним гіпнотизуючим поглядом і радує незвичайним завзятим характером. У порівнянні з типовими представниками декоративних порід, сибірський хаскі витримує холод і любить фізичні навантаження. Якщо бурхлива енергія цього пса не знаходить виходу, поведінка його стає агресивною і некерованою.
Інший приклад – золотистий ретривер, номер один у списку найбільш дружніх собак. Вони готові дружити з усіма: з дорослими, людьми похилого віку, дітьми, іншими собаками й іншими тваринами, навіть із кішками. Це на рідкість добросерда і не злопам’ятна собака, яка шалено щаслива вже від однієї зверненої до неї посмішки.
Чау-чау, завдяки характерному зовнішньому вигляду відома як собака-ведмідь, спочатку теж виведена для полювання, охорони і перевезень, але нині є домашнім улюбленцем. Характер цієї собаки анітрохи не розгубив своїх службових якостей, чау-чау насторожено ставиться до незнайомців, одразу займаючи оборонну позицію. Причому в цю категорію можуть потрапити не лише гості будинку, а й його мешканці: ця собака вибирає собі одного господаря. Їй також властива деяка відчуженість, як у кішки: чау-чау не готова цілодобово грати і спілкуватися, і часто проводить час на самоті.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *