Секрети успіху від Альберта Ейнштейна

Альберт Ейнштейн – один із найвідоміших особистостей історії, і хто зна, як би розвивалися події далі, якби він не створив свою знамениту теорію ймовірностей. Проте сьогодні мова піде зовсім про інше, про його підхід до життя. Достатньо взяти до уваги кілька його цитат, і вже на основі цього можна вибудувати доволі вдалу концепцію успіху, який супроводжував ученого аж до самого кінця.
1. Тримайте ваш розум відкритим
«Єдине, що заважає моєму подальшому навчанню – це моя освіта»
Іноді, щоб продовжувати поглинати нові знання і рухатися вперед, потрібно нарешті залишити багаж зі свого минулого. Окремі знання залишаються цінними, а якісь уже давно застаріли, але ми як і раніше за них чіпляємося. Саме вони і заважають нам навчатися новим навичкам. Світ не стоїть на місці. Якби люди не вміли позбавлятися від такого багажу, ми б і раніше вважали, що Земля пласка і тримається на трьох китах і черепасі.
2. Будьте цікавими
«У мене немає ніяких особливих талантів. Я просто шалено цікавий»
Багато людей переростають дитячий вік і після цього вважають, що неввічливо задавати багато питань. А деяким вдається зберегти це цінне поєднання цікавості й дитячої безпосередності протягом усього життя. Так, деякі мудрі люди люблять казати, що цікавість погубила кішку. Але деяким кішкам вона врятувала життя.
Мені завжди здавалося, що цікавість можна порівняти з яскравими хустинками у зв’язці, які ви починаєте витягати з капелюха фокусника. Спочатку здається, що вона там одна. Потім, коли ви її майже витягли, за нею показується друга, потім третя, і т. д.! Вам цікаво, що ж буде далі, коли вони нарешті закінчаться?! Іноді здається, що ця зв’язка не має кінця. Так само і з питаннями – задаючи одне, ви знаходите на нього відповідь, яка, у свою чергу, тягне за собою ще більше запитань. І ви ніколи не можете бути впевнені в тому, наскільки довгим буде цей ланцюжок, і до чого він врешті приведе.
3. Радійте помилкам
«Той, хто ніколи не помилявся, ніколи не пробував нічого нового»
Істина ця стара, як світ – на помилках вчаться. Найчастіше на своїх, вкрай рідко – на чужих. Незважаючи на всі неприємності, помилки допомагають нам уникнути подібних ситуацій у майбутньому і дають нам необхідний досвід для продовження розпочатого шляху.
Визнання своїх помилок і їх усунення дається багатьом людям досить важко і болісно. Але саме це дозволяє нам визначити те, наскільки правильним є обраний нами напрямок. Зрештою, завдяки помилкам було створено безліч геніальних і смачних речей, починаючи від булочок із родзинками і завершуючи новими хімічними сполуками.
4. Змініть своє ставлення, і ви зміните своє життя
«Ми не можемо вирішити проблеми, застосовуючи той самий тип мислення, який ми використовували, коли їх створювали»
Щоб знайти вихід із ситуації, потрібно подивитися на неї з іншого боку. «З іншого» – означає «з чужого». З чужої позиції, під іншим кутом – вибирайте, що більше підходить. Іноді ми отримуємо правильну відповідь від тих людей, від яких її найменше очікували. І все тому, що їх хід мислення відрізняється від нашого, і вони можуть помітити те, що перебуває в зоні нашої «сліпої плями».
Те саме стосується і ставлення до ситуації, яку змінити не можна. Або до яких-небудь минулих подій. Фізично ми вже нічого не можемо змінити, зате ми можемо змінити своє ставлення до цього. Коли ми змінюємо своє ставлення до навколишнього світу, світ відгукується і переглядає своє ставлення до нас.
5. Ризикуйте
«Здоровий глузд – це “віз” забобонів, набутих до вісімнадцяти років»
Це зовсім не означає, що потрібно кидатися в усі авантюри стрімголов. Здоровий глузд – це ліки, які корисні в помірних дозах. А іноді він є тюремником для геніальних ідей, які можуть круто змінити наше життя на краще. Тому що часом навіть божевільні ідеї та вчинки виявляються найбільш правильними.
6. Завжди викладайтеся на повну
«Ви повинні вивчити правила гри. А вже потім грати краще, ніж будь-хто інший»
Щоб досягти успіху, потрібно докладати всіх своїх зусиль. І навіть досягнення бажаного результату в жодному разі не означає, що ми можемо скласти ручки і спочивати на лаврах. Якщо ми це зробимо, рано чи пізно хтось інший зіштовхне нас із цієї вершини. Щоб постійно перебувати на гребені хвилі, ми повинні відточувати свої навички, поки вони не стануть досконалими. І навіть це не дає нам права зупинятися. Тому що цей божевільний світ ніколи не стоїть на місці, і в ньому можуть змінюватися навіть закони фізики, які раніше здавалися непохитними.
7. Живіть моментом
«Я ніколи не думаю про майбутнє – воно й так настає досить швидко»
Наявність цілей та усвідомлення того, де ви хочете бути фізично, психічно та фінансово, є дуже важливим. Правильно обрана мета, як дорожній знак, вказує нам, куди йти далі, та допомагає залишатися зосередженими. Проте варто відрізняти плани на майбутнє та стурбованість з приводу того, що може чи не може трапитися через 5-10 років.
8. Створюйте цінність
«Прагніть скоріше не успіху, а цінностей»
Коли мова заходить про досягнення успіху, то є два варіанти розвитку подій: або ви концентруєтесь на тому, чого ви хочете від життя та від навколишніх, або на створенні того, що змінить життя інших та підвищить цінність довколишнього світу. Ви можете досягнути успіху і в першому випадку, проте в другому випадку ви справді будете успішною людиною, яка змінила щось у світі.
9. Зосередьтесь на головному
«Не все, що рахується, можна підрахувати, і не все, що можна підрахувати, рахується»
Ця фраза і досі висить у вигляді таблички в кабінеті Ейнштейна в Прінстонському університеті як нагадування про те, що справді важливо у нашому житті. Для Альберта таких речей було всього дві – любов та щастя.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *