Болгарія: кілька цікавих фактів про країну

Болгарія – привітна і затишна європейська країна з давньою історією і чорноморським узбережжям.
1. Офіційною датою виникнення Болгарії вважається 681 рік. Цікаво, що з тих пір назва країни жодного разу не змінювалася. Трьома століттями раніше болгари з’явилися як народність.
2. Болгарське місто Пловдив визнане найдавнішим з європейських міст. Життя кипить тут ось уже протягом шести тисячоліть.
3. Болгарські вчені дотримуються думки, що творці слов’янського алфавіту Кирило і Мефодій були болгарами. Однак, дослідники з інших країн вважають, що вони були вихідцями з Греції.4. Література Болгарії зародилася в IX столітті. Її визнано однією з найдавніших серед слов’янських літератур.
5. Болгари одні з перших серед слов’ян прийняли християнство, це сталося близько 865 р.
6. Пила «болгарка» називається так саме тому, що її придумали в цій країні.
7. Болгари трактують звичні для слов’ян жести навпаки – кивок у них означає заперечення, а похитування головою з боку в бік – згоду.
8. Саме тут знаходиться найдавніше спорудження на Балканах. Датою його заснування вважається період Візантійської імперії, X-XII ст. Це будинок на Великому острові Дуранкулакського озера.
9. Народна болгарська пісня була обрана для відправки в космос на кораблі Voyager. Саме вона презентує культуру землян позаземним цивілізаціям, якщо вони існують.
10. За кількістю пам’яток ЮНЕСКО Болгарія посідає третю сходинку в Європі після Італії та Іспанії, їх у країні налічується дев’ять одиниць. 11. У Болгарії росте дерево вельми «поважного» віку. Воно існує вже півтора тисячоліття. Висота білої ялиці на сьогодні досягла 20 м, обхват крони – цілий гектар, діаметр стовбура – 7, 5 м.
12. На території Болгарії розташовано 4 тис. печер.
13. Більшість болгар є християнами. Водночас Різдво тут святкують за католицькою традицією – 25 грудня.
14. Опівночі на Ноий рік у країні прийнято гасити все світло для потаємних поцілунків.
15. У Болгарії роблять левову частку рожевої олії у світі. Це один із найдорожчих інгредієнтів косметики і парфумерії.16. Майже на 100% болгарська мова складається із запозичених слів.
17. У Болгарії немає такого продукту, як сир.
18. Зате вина тут виробляється в достатку – до 200 тис. тонн. Виноград для його приготування вирощують на землях країни.
19. Одним із найголовніших свят країни вважається День хоробрості і болгарської армії (або День святого Георгія). Його відзначають 6 травня. У цей день прийнято робити сімейні поїздки на природу зі запіканням на вогні ягняти або козеняти.20. Саме в Болгарії було виявлено найдавніший скарб віком до 6 тис. років. Серед його скарбів – кілька тисяч золотих предметів.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *