У Хорватії є унікальний острів у формі відбитка пальця

Острів Бальєнак має доволі незвичний вигляд, але тільки якщо дивитися на нього з висоти пташиного польоту. Він дуже схожий на великий відбиток пальця або ступню ноги.
Острів Бальєнак розташований в Адріатичному морі неподалік від берегів Хорватії, а точніше на архіпелазі Шибеник на Далматинському узбережжі. Острів зовсім маленький, площа – всього 1,4 км2. Його унікальність у тому, що він густо поцяткований кам’яними стінами. Острів Бальєнак досягає всього півкілометра в довжину, але загальна довжина його стін становить… аж 23 км.Під пильною увагою громадськості він опинився зовсім недавно.  Ще 100 років тому фермери – жителі сусіднього острова Капрійє – таким чином розмічали свої поля. Також стіни мали захищати рослини від сильного вітру.
Вони були побудовані багато століть тому і історично використовувалися для маркування меж між суміжними орними землями. Стіни будувалися без використання цементу. Замість цього будівельники ретельно вибирали камені й акуратно підганяли їх один до одного.
Люди вручну підбирали камені потрібної форми, щоб скласти їх, як мозаїку. Працювали в основному жінки. Вранці вони приїжджали сюди човнами разом із чоловіками і працювали, поки чоловіки ловили рибу. Увечері їх забирали додому.

Хорватський уряд звернувся до ЮНЕСКО з проханням включити його кам’яні стіни в список об’єктів Всесвітньої спадщини і запит було задоволено.
Острів наразі вважається справжнім чудом Хорватії, яке робить країну популярнішою.

http://masterok.livejournal.com/3494913.html

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *