Чистий четвер – день особливий, і до нього варто підготуватися

За біблійною легендою, саме в четвер відбулася знакова трапеза Ісуса Христа з його учнями, відома в культурі як Таємна вечеря.
Назва свята пов’язана з обрядом обмивання ніг. На Сході здавна миття ніг тим, що прийшли розділити трапезу, вважалося ознакою гостинності. Не можна було приступати до куштування їжі, не будучи чистим. Особливістю такого дійства в той вечір було те, що традиція була виконана не слугою, а самим Ісусом Христом, на знак того, що його вчення передбачає рівність усіх незалежно від стану і статусу і готовність прийти на допомогу, радіти будь-якому гостю. Адже насправді Учитель передбачав смерть, але обійшовся з усіма гостями однаково люб’язно, тільки зазначив, що один все одно залишився нечистий.
Цей день було прийнято починати з купання ще до сходу сонця, а процес фізичного очищення супроводжувався різними обрядами: від обрізань волосся дівчат і хлопців до різних закликань та пісень.
Що цікаво, вмиватися потрібно “зі срібла” – варто кинути будь-яке срібло у воду і після цього нею вмитися. Саме тому предки вірили, що такі обряди зберігають красу та здоров’я віруючих людей.
Ще однією особливістю в Чистий четвер вважають цілющу силу солі, яка називається четверговою.
Після купання члени сім’ї повинні кинути жменю солі до горщика, щоб вона слугувала оберегом будинку на майбутній рік. Для збільшення сили її запікали в печі або освячували в церкві.
Традиційно Чистий четвер вважається днем приведення до ладу свого житла і призивання в нього благополуччя. Є кілька обрядів, які супроводжують прибирання. Ми позбавляємося від непотребу, сміття, бруду і прикликаємо затишок і гроші. Навіть є звичай класти у таз із водою, для миття вікон і дверей, кілька монет, щоб розподілити грошову енергію по всьому будинку, за всіма входами і виходами.
Сама назва дня “Чистий четвер” має на увазі не лише очищення тіла, а й наведення порядку у своїй оселі. Здавна вважається, що у кого в Чистий четвер вдома бруд, то і увесь рік він проведе в сварках.
Наші предки вірили, що Чистий четвер допоможе знайти давно загублені речі, або ж прибираючи, зможе привернути судженого.
Не обходилося у цей день і без ворожіння. Для цього потрібно залишати під час прибирання в кожній кімнаті речі для коханого і поставити нове взуття носками в сторону будинку.
Існує також повір’я, що брудну воду після прибирання не варто виливати в межах дому. Адже негативна енерегетика, яка може накопичитись за довгий час, може негативно вплинути на подальше життя вашої сім’ї. Тому краще вилийте її в місцях, де нічого не росте, наприклад, в камені або на дорогу.
Відповідно, що не можна робити на Чистий четвер? Виводити гроші з дому. Не давайте в борг нікому, не виносьте цінних речей і не робіть великих покупок.
Усе потрібно робити розмірено, логічно і правильно. Тому в Чистий четвер не можна готувати їжу, особливо святкову, до того, як в оселі буде старанно прибрано, і ви самі не подбаєте про себе. Це стосується, звісно, не лише обмивання тіла, а й упорядкування своїх думок.
Якщо ви не встигнете зробити генеральне прибирання на Чистий четвер, то наступні шість днів вам цього робити не можна буде! Але набагато важливіше тримати чистими свої думки і помисли, тому ми продовжуємо постити, читати молитви, дізнаватися більше про житіє Христа.
Що можна робити у Чистий четвер? Відвідувати храм, брати участь у богослужіннях, починати готувати скоромну їжу до свята Пасхи, але не куштуючи її! Можна вже розфарбовувати писанки, готувати святковий одяг на неділю, працювати. Адже в Страсну п’ятницю перевантажувати себе дуже небажано! Тож постарайтеся виконати все намічене у четвер.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *