Що означає бути держслужбовцем у Німеччині

Як у Німеччині можна стати державним службовцем. Для цього потрібно податися в певну професію, попрацювати там кілька років, потім подати на цей статус, пройти процес «verbeamtung», який зробить з людини «Beamte».
Як працюють чиновники в Німеччині
Держслужбовцями тут стають назавжди. Втратити цей статус можна лише, якщо людину викриють у корупції, або за що-небудь отримає справжній або умовний термін від 1 року.
Зарплати їм платять за тарифом. Це означає, що на відміну від «вільного ринку» вони не можуть виторгувати більше від інших, або стрибнути вище певної межі.
Але їхні зарплати на всіх етапах вище середнього, щоб не було інтересу брати хабарі. Держслужбовець ніколи не повинен просити провишенія зарплати, вона автоматично підвищується на певну суму з кожним роком служби.
У них є 13 зарплата, пенсії вищі, ніж у звичайних людей (по-іншому вираховуються з того, яка була зарплата), і коли вони на пенсії, там теж існує щорічна 13 виплата.
Головне: держслужбовця не можна звільнити без дуже вагомої причини. Такі речі, як конфлікти на роботі або складнощі у роботодавця – не причина. Його хіба що перемістять на інше, але схоже місце.
Навіть якщо він завинив на роботі, або погано працює, держслужбовець пройде мільйон «дисциплінарних комісій», перш ніж йому хоч щось серйозне зроблять – зазвичай найпоширеніша міра у всіх конфліктних ситуаціях – це переміщення на інше (менш важливе) місце, в інший колектив.
І (найголовніше !!!) якщо держслужбовець стане непрацездатним завчасу (наприклад, у 45 років його накриє затяжною депресією), його відправлять на ранню пенсію по непрацездатності. Але! Отримувати він буде не пенсію, а повну свою зарплату, поки не досягне офіційного пенсійного віку. Тільки після цього він отримуватиме пенсію. У багатьох важких професіях (наприклад у солдатів) пенсія офіційно починається в 50.
У держслужбовців менш вигідні податкові умови, зате вони не платять пенсійного внеску, і у них безкоштовне медичне страхування (інші люди в Німеччині, які працюють за контрактом, застраховані «примусово», і внесок в медстраховку обчислюється із зарплати до її виплати. Вони цю суму навіть не бачать. Але коли цього немає, від зарплати залишається більше). При цьому страхівка прирівнюється до «приватної» – вона оплачує низку речей, які звичайна медстраховка не оплачує. Ще їх зарплата автоматично помітно підвищується, якщо вони одружуються, і з появою кожної дитини.
Держслужбовець так само має право відкрити крім роботи приватний бізнес – але тільки такий, який займає не більше 1/5 від його робочого часу, і приносить не більше 40% від усіх доходів.
Недоліки: є чітко окреслений шлях максимальної кар’єри (скажімо, вчитель може дослужитися до директора школи) і далі там стрибати нікуди.
Не можна брати участь в страйках.
У будь-яких громадських місцях, де можна «висловитися» (включаючи інтернет) держслужбовець не має права висловлювати «ворожі державі позиції». (Держава – його роботодавець, і претендує на лояльність.)
В цілому, якщо тихо працюєш, і хочеш надійного і спокійного життя, добре бути німецьким держслужбовцем: гарантована зарплата, яка сама тихо збільшується, багато пільг, гарантована висока пенсія. Банки із задоволенням дають їм кредити на квартири і будинки. Є гарантовані місця для дітей у дитячих садках.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *