Топ-10 найдорожчих картин минулого століття

Не кожен може оцінити такі картини по-справжньому і виявити в них таємний сенс. Однак вартість цих картин часом сягає «неземних» висот, і колекціонери з усього світу за будь-чку ціну намагаються викупити вподобане полотно.
Ось зокрема 10 витворів мистецтва, які були продані за десятки мільйонів.
«Номер 5»
Джексон Поллок, 1948
Вартість: $ 140 млн Цінність робіт Поллока – не в результаті, а в процесі. Автор не випадково називав своє мистецтво «живописом дії». З його легкої руки воно стало головним надбанням Америки. Джексон Поллок змішував фарбу з піском, битим склом, а писав шматком картону, мастихіном, ножем, совком тощо.
«Помаранчевий, червоний, жовтий»
Марк Ротко, 1961
Вартість: $ 86,882 млн Автор рекомендував дивитися на твори з відстані 45 см, щоб глядача «затягувало» в колір, як у воронку. Художник заявляв: «Глядач повинен плакати, споглядаючи їх», – і такі випадки насправдіо були. За теорією Ротко, в цей момент люди проживають той самий духовний досвід, що і він у процесі роботи над картиною.False start
Джаспер Джонс, 1959
Вартість: $ 80 млн

Джонс працював з реальними предметами, зображуючи їх на полотні і в скульптурі в повній відповідності з оригіналом. Для своїх робіт він використовував прості і зрозумілі для всіх предмети: пивну пляшку, прапор або карти. Художник ніби заграє із глядачем, часто невірно підписуючи кольори на картині.

«Супрематична композиція»
Казимир Малевич, 1916
Вартість: $ 60 млн У Міському музеї Амстердама картина зберігалася близько 50 років, але після 17-річної суперечки з родичами Малевича музей віддав її їм. Дивитися на неї краще зверху: фігури на полотні нагадують вид на землю з повітря.
«Спляча дівчина»
Рой Ліхтенштейн, 1964
Вартість: $ 44,882 млн

Рой Ліхтенштейн став відомим завдяки картинам на основі коміксів, до яких він звернувся на початку 1960-х, коли йому було вже близько 40. Головне, чого хотів домогтися Ліхтенштейн, – щоб його картини виглядали як надруковані, а не створені людиною. Звідси їх головна особливість – використання лише кількох друкарських кольорів, чорна лінія і точки, за допомогою яких художник домагався тіні і глибини зображення.

«Живопис»
Хуан Міро, 1927
Вартість: $ 36,824 млн
Інша назва картини – «Блакитна зірка». Художник написав її в тому році, коли оголосив: «Я хочу вбити живопис», – і нещадно знущався над полотнами, дряпаючи фарбу цвяхами, приклеюючи до полотна пір’я, покриваючи роботи сміттям.
1949 A-No.1
Кліффорд Стілл, 1949
Вартість: $ 61,7 млнУсі свої роботи Стілл заповідав американському місту, у якому буде відкрито музей його імені. Таким містом став Денвер, але будівництво обходилося владі дорого, і для його завершення 4 роботи були виставлені на аукціон.

«Перемога. Бугі Вугі»
Піт Мондріан, 1944
Вартість: $ 40 млн«Наймузичніший» із художників XX століття заробляв на життя акварельними натюрмортами. «Фірмові» акуратні квадрати виходили завдяки використанню липкої стрічки – улюбленого матеріалу Мондріана.

«Світло Анни»
Барнетт Ньюман, 1968
Вартість: $ 105,7 млнПолотно «Світло Анни», яке написав Ньюман у 1968 році і назвав так на згадку про його матері, яка померла в 1965-му, є найбільшим з усієї творчої спадщини художника. Його розміри дійсно вражають – 610,5 × 275 см.
«200 банок супу»
Енді Уорхол, 1962
Вартість: $ 70-100 млн У 1960-1962 роках з’явився ряд картин із зображенням консервних банок з супом «Кемпбелл». Спочатку «портрети» банок супу виконувалися в техніці живопису: «Банку з супом« Кемпбелл », а з 1962-го – шовкографії:« 32 банки супу «Кемпбелл», «100 банок супу« Кемпбелл »,« 200 банок супу «Кемпбелл» .

http://worldi.ru/10-samyh-dorogih-kartin-xx-veka/

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *