Таємничий Тибет – наймістичний регіон світу

Високогірний регіон Тибет, Китай, формально є особливим адміністративним районом країни, вже дуже багато століть вважається священним місцем для численних індуїстів і буддистів. Навіть сьогодні тут є величезна кількість духовних шкіл, монастирів і “місць сили”. Тутешня гора Кайлаш у найдавніших “звитках” іменується як центр світу, з її витоків беруть свій початок чотири найбільші річки, в тому числі Брахмапутра та Інд. Столиця Тибету – місто . Дуже довгі століття, аж до 1984 р., цей регіон був повністю закритий для іноземних туристів. Нині всі туристи, які не є китайцями, обов’язково повинні отримати дозвіл на відвідування цієї місцевості, яке видає Бюро з туризму Тибету.Щоправда отримати індивідуальний дозвіл вкрай проблематично, а ось із групами від п’яти осіб все набагато простіше. Крім цього періодично в’їзд на територію регіону іноземцям узагалі забороняють і тривають такі періоди до кількох місяців.
Якщо говорити про їжу, то тут насамперед дбають, звісно ж, про духовну їжу, а вже потім про тілесне. Вся тибетська їжа в основному складається з м’яса і овочів, кількість спецій мінімальна, лише цибуля, перець і сіль. Дуже популярні в’ялена яловичина і сосиски з баранини. Основна страва – “цаца” з яєчного борошна, чай, масло яка (тварина “як”) і ячмінного пива.

На Тибеті практично не їдять фруктів і солодкого, до алкоголю тибетці також ставляться вельми негативно, оскільки вважають, що він дуже погано поєднується з традиційною молитвою. Хоча, при бажанні, можна придбати дуже легке рисове вино, не особливо міцне.
Пам’яток тут величезна кількість, так що після приїзду сюди, одразу ж розбігаються очі.
У Лхасі на високій Червоній горі побудований дуже гарний білокам’яний палац відомий під назвою Потала, який ще називають Містичною горою. На вигляд ця споруда дуже вражаюча, нагадує величезну білу гору. У цьому палаці служать монахи, які й підтримують там чистоту та порядок. Недалеко від столиці у містечку під назвою Г’янтзе, який до наших днів дуже добре зміг зберегти споконвічну тибетську атмосферу і одним з найостанніших піддався впливу сучасного Китаю. Це третій за величиною місто цього містичного регіону.Норбулінка – чудовий парковий комплекс із літніми палацами Далай-лам, де можна неспішно прогулятися, подумати і, звісно ж, помедитувати. Храм Джейхан – це місце паломництва буддистів з усього світу, де зберігаються священні реліквії зображення Будди Акшоб’я і Джові Сак’ямуні. Перед воротами храму виконуються прощі, є підвал, де горить тисяча свічок. У храмі щодня проводяться служби.Не зайвим буде відвідати монастирі Сірка і Дрепунг і зробити ритуальний обхід таємничих озер Манасаровар, які з давніх часів відомі своїм цілющими властивостями. До речі наймістичнішою властивістю води в цих озерах вважається саме те, що скільки разів би ви туди не приходили, вона завжди буде різною.Основний реліквією цього регіону вважається гора Кайлас. Усі чотири світові релігії вважають цю гору священною. Вважається що, обійшовши цю гору, людина повністю позбавляється від усіх своїх гріхів. Шлях на її вершину становить від одного до трьох днів, а дорогою постійно трапляються найрізноманітніші пам’ятки, та й сам вид гори – неперевершений.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *