Найдивовижніші Весільні Традиції Світу

Весілля – одна з найважливіших подій у житті чи не кожної людини. І така подія зазвичай у сучасному світі є традиційною. Незважаючи на всі нововведення в проведенні свята, безліч ритуалів залишаються незмінними й обов’язковими (відкушування короваю, збирання грошей на хлопчика чи дівчинку, розбивання келихів, кидання підв’язки тощо). Водночас інколи хочеться привнести у звичні на весіллях дії щось оригінальне. Тому не зайвим буде познайомитися з дещо дивними, інтригуючими і незвичайними весільними обрядами із різних куточків світу. Можливо щось із цього вам захочеться відтворити і на власному святі.
Топ-9 найцікавіших весільних звичаїв
• Традиційним алкогольним напоєм у країні висхідного сонця, Японії, є саке, в тому числі і для молодят. Що характерно, рисову горілку молодятам потрібно випити точно за дев’ять ковтків. Причому вже з найважливішого, першого, ковтка людей, що вступають у шлюб, повноправно можна називати чоловіком і дружиною.
• У Шотландії молодий чоловік традиційно після закінчення оприлюднення шлюбних клятв накидає на плечі своєї обраниці картату хустку, виткану у властивих клану нареченого кольорах, і приколює його срібними шпильками. Це означає, що відтепер дружина остаточно належить своєму чоловікові.• Звісно є незвичайні й екзотичні шлюбні обряди на африканському континенті. Один із них дуже поширився також і в Америці. Під час урочистості нареченому і нареченій необхідно перестрибнути через мітлу. Це пояснюється тим, що в африканців мітла є символом домашнього вогнища, і, долаючи таку перешкоду, молоде подружжя вступають у спільне сімейне життя.
Інша традиція, пов’язана з мітлою зафіксована ще в одному з африканських племен. Там прийнято, щоб наречена після весільного торжества і застілля допомагала підмітати внутрішній дворик. Це означає, що дружина бере на себе обов’язок займатися господарством у домі чоловіка, а потім – і в спільній власній оселі.
• У Греції вигадали особливий танець для збирання нареченими грошей. Запрошені, танцюючи разом із молодятами, прикріплюють до їх нарядів різноманітні купюри. До того ж саме дотик гостями нареченого і нареченої під час “танцю грошей” обіцяє молодій сім’ї благополуччя і достаток.
Також греки вважають, що на подружньому ложі перед шлюбною ніччю обов’язково повинні пострибати, побігати діти. Для молодої сім’ї ці дії символізують достаток і щастя і є невід’ємним елементом весільних заходів.
• Для індіанського племені Навахо, яке проживає на південному заході США, вважається обов’язковим, щоб весільна сукня дівчини був не білосніжною, а чотирибарвною. Така сукня символізує собою чотири сторони світу: південь позначається синім кольором, північ – чорним, захід – помаранчевим, схід – білим. Під час самої церемонії молодята повинні стояти обличчям на схід, звідки сходить сонце. Таким чином, осяяні сонячними променями, вони зустрічають нове спільне життя і щасливе майбутнє.
• У консервативній Англії у такий відповідальний і хвилюючий для молодят день влаштовують своєрідне випробування для нареченої. Саме тендітна дівчина, а не сильний чоловік має відкрити однією рукою громіздку церковну скриню з вельми важкою кришкою. Так вона немов відкриває нове життя, дає початок своєму щасливому майбутньому. Цей звичай зародився ще в часи Середньовіччя, і наречений міг відмовитися від дівчини, якщо завдання виявлялося для неї непосильним.
• Перевіряти витривалість, а також хазяйновитість молодят перед весіллям воліють і в Німеччині. Після зробленої пропозиції німці дають завдання нареченому підмести сходи старовинної міської ратуші, а нареченій потім необхідно оцінити акуратність виконаної роботи. І тільки після цього юнак може отримати згоду коханої на шлюб. Особливо дотримуються цього давнього звичаю у Бремені.
• Зовсім несолодко доводиться нареченому в Нігерії.  Тут для нареченого влаштовують вельми жорстоке випробування. Родичі майбутньої дружини накидаються на нього з палицями і буквально б’ють. Таким чином вони перевіряють готовність до труднощів життя у цій країні.• А найдивовижніший весільний звичай-випробування існує в Чечні. Мало того, що чоловіки і жінки сидять за святковим столом окремо, так нареченій ще й доводиться стояти у кутку. Причому все свято. А замість традиційних для нас привітань гості періодично вимагають, щоб дівчина принесла води. Потім з принесеної чаші гість відпиває і кидає туди монети. Так уже на весіллі жінку готують підкорятися своєму чоловікові.
Звісно, у світі є ще чимало й інших чудових, іноді смішних або шокуючих обрядів, якими супроводжується весілля.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *