Уся краса Ірану у стелях культових споруд

Іранський архітектор і фотохудожник Мердад Расуліфард присвячує вільний час фотографуванню культових споруд Ірану.

Особливістю його творчих фотографій стали чудові стелі, куполи і мозаїчні арки мечетей.
Розглядаючи знімки куполів мечетей, створених Мердаомд Расуліфардом (Mehrdad Rasoulifard), ви немов здійснюєте віртуальну подорож для ознайомлення з історією іранських релігійних закладів. «Маршрут» культовими ісламськими місцями поклоніння Аллаху художник прокладає, починаючи від однієї з найстаріших споруд – 900-річної мечеті Джамі (Jāmeh) і різнобарвної мечеті шейха Лютфулли (Sheikh Lotfollah) в Ісфахані до Чахарбахської школи (Chahar-Bagh’s) в Ісфахані

Багато з мечетей збудовані кілька століть тому, але хитромудрі геометричні візерунки всередині високих склепінь і досі актуальні й цікаві, як і раніше. І так само заворожують своїм виглядом гостей.

Стелі не тільки покриті багатими візерунками, а й архітектурно збудовані, як складні мозаїки. Інтер’єри мечетей мають ряд спірально побудованих куполів і поглиблень, у результаті чого глядач здатний заблукати в їхній «дезорієнтуючій» красі.

Найчастіше в архітектурі застосовували символічну геометрію, включаючи рясне використання кіл і квадратів, розташованих симетрично. Популярні кольори в кахельних структурах включають палітру із золотого, білого і блакитного кольорів, які, як правило, мають складні відтінки на темно-синьому тлі.

Іран є батьківщиною та скарбницею старовинних будівель. І якщо вам доведеться відвідати цю країну, не забудьте зайти в мечеті і поглянути у них угору, бо багато з них мають неймовірно складні і красиві стелі.

 Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *