А ви знали: Аль-Карауїн – найстаріший діючий ВНЗ

У 859 році у марокканському місті Фес засновано мечеть і школу, яка з часом стала університетом і до нині є найстарішим у світі діючим вищим навчальним закладом.

По смерті свого батька, Мухаммада Аль-Фіхрі, багатого туніського купця, який емігрував із батьківщини й оселився в Марокко, його дочки Фатіма і Маріам на успадковані гроші розпочали будівництво у місті Фес мечеті і медресе (школи), яку було названо на честь рідного міста їхнього батька Аль-Карауїн. З часом школа стала відомим місцем релігійного навчання, де крім Корану вивчалися ісламська юриспруденція, граматика, риторика, логіка, медицина, математика та астрономія.
Завдяки підтримці місцевих правителів мечеть і школа постійно розбудовувались та розширювались і набули сучасного вигляду в 1135 році. Будучи популярним навчальним закладом, освіту в ньому здобуло багато відомих людей свого часу, зокрема в Х ст. тут навчався Герберт д’Орільяк, майбутній папа римський Сильвестр II, який впровадив у Європі знання арабів про арифметику, астрономію та астрологію – саме завдяку йому в європейську науку прийшли арабські цифри і поняття арифметичного нуля. В 1349 році при університеті Аль-Карауїн була заснована бібліотека.На відміну від європейської традиції, старовинні арабські університети донедавна не видавали дипломів про освіту і лише в 1947 році Аль-Карауїн став університетом у європейському розумінні та його було включено до державної системи освіти Марокко, а з 1965 року став видавати випускникам свідоцтва про ступінь бакалавра. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса й офіційними документами ЮНЕСКО університет Аль-Карауїн є найстарішою діючою освітньою установою в світі.Незважаючи на те, що є певні правила для вступу в Аль-Карауін, допускається відвідування заняття і тим, хто не є студентом. Лекції відкриті для мусульман чоловічої статі, що володіють достатніми знаннями з арабської мови.Факультети університету Аль Карауін
Нині університет Аль-Карауін нараховує 4 філіали по всьому Марокко:
• Шаріатські факультети у Фесе та Агдіре;
• Факультет вивчення арабської мови в Марракеші;
• Теологічний та філософський факультети у Тетуані.
Навчання арабської мови базується на викладанні класичної лінгвістики, а на Шаріатському факультеті вивчають фікх правової школи імама Маліка. Більшість програм арабською мовою, але є й програми англійською та французькою мовами.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *