Озеро Дон Жуан – найсолоніша водойма на Землі

Водоймище Дона Жуан – невелике озеро завглибшки по кісточку, розташоване в Сухих Долинах Макмердо в Антарктиді. Знайти цю водойму можна між Гірської ланцюгом Асгарда і Олімпусом. З рівнем солоності більш ніж в 40%, це сама солона відома маса води на землі. Водоймище в 18 разів більш солоний, ніж океан або вдвічі більше солоний, ніж Мертве море в Йорданії. Навіть при тому, що Дон Жуан розташований в одному з найхолодніших регіонів в Антарктиді, вода тут ніколи не замерзає, навіть при мінус 40 градусах Цельсія.

1Вважається, що Водоймище Дон Жуана отримує свою сіль від потоків грунтової води, яка просочується з гірських ущелин і розчинюючої корисні копалини. Проте недавні дослідження, проведені командою геологів з Університету Брауна доводять, що озеро отримує свою сіль від опадів, а не грунтової води.

2Дослідники виявили, що при високій вологості повітря сіль навколо водойми поглинає вологу. Просочена сіллю вода просочується крізь грунт, поки не досягає шару вічної мерзлоти. У цього відкриття дуже висока важливість, тому що подібні маси води цілком можуть сформуватися на Марсі.

4 Зображення водних слідів в цій області дуже схожі на сліди на схилах Марса. Такі ж темні смуги можна спостерігати на обривах марсіанських круч. Вони часто з’являються в тих же самих місцях в ті ж самі часи року. Деякі вчені вважають, що ці смуги вказують на потоки води, а це кращі докази того, що на Марсі все-таки є волога.

5 До того ж, на Марсі був виявлена ​​сіль, ідентична за складом до солі озера Дон Жуан. І що важливо, процеси у водоймі на Антарктиді не вимагають наявності грунтової води, якої в даний час не існує на Марсі.

6 Вчені впевнені, що Водоймище Дон Жуана – найкраще місце, в якому можна моделювати умови існування життя на Марсі, через надзвичайних умов, інтенсивного холоду, посушливості, гіперсолених і високого ультрафіолетового випромінювання.

7Водоймище назвали таким ім’ям на честь двох пілотів вертолітників – лейтенанта Дона Роу і лейтенант Джона Хики, які виявили озеро в 1961.

Джерело: econet.ua

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *