Холі – найбарвистіше свято Індії

У ці дні в Індії триває найяскравіший Фестиваль Холі. У цьому році він розпочинається 13 березня.
Фестиваль Холі проходить в Індії щорічно, він символізує початок весни і пробудження життя.
Фестиваль весни: історія виникнення свята

Фестиваль фарб Холі або Пхагвах відзначають щороку в повний місяць місяця Пхалгуни. Цього року свято розпочинається 13 березня і триватиме з яскравими урочистостями протягом декількох днів.За легендою, назву “Холі” фестиваль отримав на честь супротивниці Вішну – демониці Холіки. Одного разу вона вмовила сина індійського короля Прахлада, який поклонявся Вішну, зійти на вогнище в ім’я Бога. Демониця вірила, що їй вогонь не буде небезпечним, тому пішла разом з Прахлада і згоріла, а царевич вийшов з багаття неушкодженим.На згадку про цю легенду виникла традиція в перший день фестивалю Холі спалювати опудало демониці. Інша версія виникнення свята – історія про Шиву, який спопелив своїм третім оком Каму (божество любові) після того, як той намагався перешкодити медитації бога.
Шива позбавив Каму тіла, але пізніше піддавшись на вмовляння своєї дружини, повернув богу любові тіло на 3 місяці в році. Індуси вірять, що коли Кама знаходить свій тілесний образ, пробуджується життя, все розквітає буйством фарб і приходить пора відзначати свято любові.Фестиваль Холі: традиції свята в Індії
У перший день урочистостей, ближче до вечора, розводиться велике багаття для спалювання опудала Холіки. Цей ритуал символізує очищення від зла. Попіл від багаття вважається священним, його забирають додому, наносять на тіло для захисту від злих духів. Через залишки багаття проганяють худобу, а також ходять по вугіллю.
Другий день фестивалю дуже барвистий і веселий. Ще одна історія виникнення свята Холі говорить, що Крішна любив забавлятися з дівчатами-пастушками і якось жартома вимазав обличчя однієї з них фарбою. Дівчина сприйняла цей жест як знак любові і не змивала фарби весь день. Звідси і пішла традиція танців-загравань під час свята з обсипанням фарбами й обливанням.

Свій інтерес і побажання щастя під час фестивалю фарб Холі індуси висловлюють посипаючи свого обранця кольоровою пудрою, а також під час урочистостей обливаються підфарбованою водою. Спеціальні фарби “гулу” продають прямо на міських вулицях.
У свято Холі дівчатам дозволяється бити хлопців палицями, а у відповідь вони можуть лише обсипатися фарбою з вигуками: “Холі, хай!».

Родичі у святковий період підносять один одному подарунки. Матері дарують дочкам нові сукні, а одружені пари отримують від батьків на щастя символічні гроші.
У деяких районах Індії у свято Холі проводять конкурси краси слонів, хлопці будують живі піраміди висотою до 10 метрів, на міських площах влаштовують концерти та дискотеки за участю зірок. 

У фестивалю фарб Холі є і традиційний напій – бханг лассі. Це йогурт із додаванням невеликої кількості листя або соку конопель.
З третього по п’ятий день весняного фестивалю проходять застілля, відвідування родичів і друзів.

Повний текст читайте тут: https://styler.rbc.ua/rus/zhizn/festival-holi-prohodit-samyy-krasochnyy-prazdnik-1489407259.html

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *