10 місць, які стали відомі завдяки кіноіндустрії

У світі є багато місць, які раніше були невідомі, а зараз стали популярними туристичними об’єктами. Водночас, якщо про багато місць туристи дізнаються завдяки людським чуткам, то про деякі – завдяки появі в кіно і телесеріалах.

Більшість фільмів і серіалів традиційно знімають у популярних, характерних місцях, наприклад «Французький поцілунок» знімали в Парижі, «Тільки ти» – в Римі, безліч фільмів і серіалів зняли в Нью-Йорку. Але кожен режисер чи продюсер шукаючи автентичності хоче віднаходить незнайомі, віддалені місця для зйомок, щоб не тільки створити відповідні для сюжету декорації, а й певну атмосферу. Зараз такі місця стали туристичними мекками і поринули в море слави і комерції завдяки кінематографу.

Петра («Індіана Джонс і останній хрестовий похід»)
Якщо всесвітньо відома кінематографічна компанія знімає кіно в якомусь регіоні, то з моменту демонстрації фільму на великому екрані, ця місцевість буде переповнена туристами.Places-Made-Famous-By-Movies-11

Places-Made-Famous-By-Movies-1 Хіба можна забути епізод з фільму «Індіана Джонс і останній хрестовий похід», коли головний герой і його батько приводять нацистів до місця зберігання Святого Грааля, джерелу вічного життя? Скарб зберігалося в руїнах йорданського храму в рожевому кам’яному місті, Петре. Після виходу фільму в прокат в місті кількість туристів збільшилася з декількох тисяч до мільйона в рік. Це місто називають дивом сучасного світу.

Замок Дуна («Мийте Пайтон і священний Грааль»)
Комік-група Монті Пайтон створила для себе культовий статус в період свого розквіту в 70-х і 80-х роках. Одним з відомих фільмів був «Монті Пайтон і священний Грааль», в якому лицарі короля Артура відправилися за Чашею Христа. Places-Made-Famous-By-Movies-2 Кіно знімали в Шотландії, і замок Дуна з’явився в декількох епізодах. Вся його територія, яка називалася “Великий зал”, стала прототипом королівства Камелот. Східна стіна замку отримала особливу популярність серед фанатів фільму, які до цих пір приїжджають сюди.

Храм Ангкор («Лара Крофт – розкрадачка гробниць»)
Всім відомо, що старшого сина, Меддокса, Анджеліна Джолі всиновила в Камбоджі. Але мало хто знає, що таке бажання виникло у актриси під час зйомок фільму «Лара Крофт – розкрадачка гробниць» в храмі Ангкор.Places-Made-Famous-By-Movies-3

Places-Made-Famous-By-Movies-31Завдяки фільму про країну, яка пережила військовий конфлікт, яка знаходиться на «краю світу», дізнався весь світ. Особливо став популярний храм Ангкор, завдяки своїй неповторній красі, особливо під час світанків. Фільм зробив з ізольованою азіатської країни популярний туристичний об’єкт.

Чартсуорт-хаус («Гордість і упередження», 2005 рік)
Що робить англійські передмістя мальовничими, так це безкраї стрижені луки і вишукані заміські будинки. Одним з таких будинків став Чартсуорт-хаус в Дербішире, маєток, що належало герцогу Девонширскому. Places-Made-Famous-By-Movies-4

Places-Made-Famous-By-Movies-41Він відомий не тільки як декорація для зйомок серіалу «Гордість і упередження», знятого в 2005 році. Справа в тому, що будинок був згаданий в романі самим автором, Джейн Остін. Можливо, тому зйомки вирішили проводити в цьому маєтку, прототипі будинку Пемберлі. Сьогодні там продовжують проводити тури для туристів, які хочуть зануритися в історію і культуру тієї епохи.

Сходи перед Музеєм мистецтв у Філадельфії («Роккі»)
Колись спокійна Філадельфія зараз зазнає навали туристів, які приїжджають, щоб побачити «Драбину Роккі», яка стала відомою завдяки оскароносному фільму «Роккі». Places-Made-Famous-By-Movies-5Вона знаходиться перед Музеєм мистецтв у Філадельфії. Роккі Больбоа, в ролі якого знімався Сильвестр Сталлоне, бігаючи по сходах під пісню “збираємося летіти зараз”. Так як сходи, що складається з 72 сходинок, стала відомою завдяки фільму, то бронзова статуя Рокі була встановлена ​​на газоні біля неї.

Замок Хайклер («Абатство Даунтон»)
Ні продюсери, ні команда, ні актори британського серіалу «Абатство Даунтон» і не думали, що стануть відомі на весь світ. Завдяки фільму особливу популярність здобуло будівлю.Places-Made-Famous-By-Movies-6

Places-Made-Famous-By-Movies-61У реальному житті Абатство Даунтон – це замок Хайклер, власність графа Карнарвона, в Гемпширі, Англія. Власники замку приймають туристичні тури і доброзичливо ставляться до відвідувачів, які хочуть своїми очима подивитися на світ, в якому жила вигадана аристократична родина.

Нова Зеландія (трилогія «Володар кілець»)
Завдяки режисерові Пітеру Джексону малонаселені простори Нової Зеландії, відомі своїми овечими стадами, стали популярні на весь світ. Режисер і команда кінематографістів вибрали країну для основних зйомок трилогії «Володар кілець» за первозданність природи, для створення у фільмі атмосфери Середзем’я.Places-Made-Famous-By-Movies-71

O Прототипом Шира виступила місцевість під назвою Otaki Георг Road, прототипом Садів Ізенгард – парк Харкорт в Аппер-Харта, а прототипом Рівенделл – Парк Кайток Ріджінал. Міжнародні тури в Нову Зеландію, які організовуються серед фанатів трилогії, приносять солідні доходи.

Замок Алнвік (серія фільмів «Гаррі Поттер»)
Завдяки комп’ютерній графіці і дивовижної кінематографії замок Алнвік став прототипом Хогвартса, відомої школи чарівників із серії фільмів «Гаррі Поттер». Places-Made-Famous-By-Movies-8

Places-Made-Famous-By-Movies-81Він знаходиться Нортамберленде і був побудований в 1096 році, а завдяки фільмам щороку сюди приїжджають 800 000 чоловік. Зйомки проходили як всередині, так і зовні замку. Це еталон всіх англійських замків, які збереглися до наших днів.

Зальцбург («Звуки музики»)
Це місце є храмом музики, бо це місто, в якому народився Моцарт, але став він популярним завдяки телевізійному мюзиклу «Звуки музики». У фільмі були відзняті багато мальовничі куточки міста.Places-Made-Famous-By-Movies-88Наприклад, Сади Мірабель і фонтан стали культовим місцем, так як тут знімали епізод, коли Марія та діти фон Траппа співали пісню «До-ре-ми”. Деякі замки Зальцбурга стали прототипами інтер’єру будинку фон Траппа. Щороку тисячі туристів приїжджають, щоб подивитися на декорації до відомого фільму.

Форкс, Вашингтон (серія фільмів «Сутінки»)
Для тих, хто не знайомий з сагою «Сутінки», містечко Форкс, Вашингтон – це просто місто. Хоча Форкс – головне місце в фільмі, в основному зйомки проходили не тут. Places-Made-Famous-By-Movies-10 Але все ж, місця, які знімалися в фільмі або про які згадували в книзі, добре відомі фанатам. Форкс так і залишився містечком з населенням 4000 чоловік, але кількість туристів значно зросла завдяки охочим побачити лісу, пляжі, річки та інші місця – прототипи землі Едварда Каллена. Щороку містечко відвідують туристи, а в центрі можна купити сувеніри і товари, пов’язані з серіалом.

Джерело: econet.ua

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *