День батька в Україні

Тато для кожної дитини є незамінимим, так само як і мама. Тому недарма останнім часом нарівні з днем матері у більшості країн світу святкують і батьківський день, висловлюючи повагу і любов татусям.
Наразі Всенародний батьківський день святкується кожної третьої неділі червня. Водночас багато країн, які визнали цей день на державному рівні, встановили свою, відмінну від загальної, дату святкування.
Хоча в Україні ще у 2006 році з пропозицією офіційного визнання цього свята виступили представники Міжнародного Центру Батьківства. 2013-го року було підготовлено Указ Президента України «Про День батька», свято запропонували відзначати кожного року в третю неділю вересня.
ПОХОДЖЕННЯ СВЯТКУВАННЯ
Татів день уперше почали відзначати понад століття тому. Ще у 1910 році вперше його відзначили у Сполучених Штатах Америки. Ініціативу щодо святкування цього дня внесла жителька штату Вашингтон – Сонора Смарт (після одруження – Сонора Додд). Натхненна спогадами про дитинство та безмежною вдячністю своєму батькові, жінка звернулася з пропозицією до місцевої влади, де її й підтримали.
У родині, де народилася Сонора Смарт, крім неї було ще п’ятеро діток. Коли народилася шоста дитина, матір дівчинки загинула. Батько повністю взяв на себе усі турботи щодо виховання та забезпечення дітей. Сонора добре пам’ятала, як важко було татові. Адже потрібно було багато працювати, щоб прогодувати малечу, і самостійно виконувати більшість домашніх справ. Немовля потребувало особливого догляду та уваги. У батька не було жодної вільної хвилини, відпочивати вдавалося лише за декілька годин нічного сну.
Час минув, малеча виросла, кожен пішов власним життєвим шляхом. Сонора Смарт також вийшла заміж і створила власну сім’ю. Але вона ніколи не забувала про свого тата і те, що йому доводилося переживати заради добробуту дітей. Під час святкування 1910 року національного дня матері жінці спало на думку, що роль тата в сім’ї не менш важлива за материнську, багато батьків по всьому світу так само, як і колись її тато, також виховують діток самостійно. В той час, коли мами вдома доглядають немовлят, татусі тяжко працюють, щоб прогодувати родину, а прийшовши додому ще й допомагають няньчитися з малечою. Батьки на рівні з матерями достойні такої ж поваги та вдячності.
Згодом традиція святкування дня батька поширилася й на інші штати країни. А в 1966 році День батька у США став національним святом і відзначається кожної третьої неділі червня. Нині це свято набуло статусу офіційного в 40 країнах світу.

З цієї нагоди пропонуємо вам послухати зворушливу українську пісню “Не плач, тату” у виконанні учасника пісенного шоу “X-Фактор” Олександра Порядинського.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *