Чому психологи радять дивитися фільми про дику природу

Як показали нові дослідження психологів, не йога, не заспокійлива музика і навіть не медитації, а фільми про дику природу найблаготворніше впливають на людину і майже миттєво підвищують їй людини.
Перегляд документальних фільмів про дику природу підвищує настрій людини за лічені хвилини, як з’ясували дослідники. Ці фільми також майже моментально знижують рівень тривожності, страху і навіть утоми. Тепер автори цього дослідження хочуть, щоб телебачення демонструвало набагато більше саме таких відеоматеріалів для психологічного благополуччя телеглядачів. Вони підкреслюють, що просте спостереження за життям нашої планети впливає на людину на глибокому емоційному рівні.
Учені з Каліфорнійського університету в Берклі вирішили провести міжнародне дослідження за участю 7 500 осіб із різних країн світу, які дивилися серію документальних фільмів «Планета Земля». Протягом 10 років після першого ефіру ця серія стала однією з найпопулярніших на багатьох телеканалах світу. Учасники дослідження повідомляли про свій настрій перед і після перегляду цього документального фільму про дику природу, а також художніх фільмів і випусків програм новин.Результати дослідження показали, що у жінок відбуваються більш помітні емоційні зміни порівняно з чоловіками після того, як ті спостерігають за процесами у природі. У віковій групі від 16 до 24 років було зафіксовано найзначніше зниження почуттів нервозності, тривожності й утоми. Перегляд таких документальних фільмів також посилював когнітивні здібності людини, зміцнював відчуття спокою і благополуччя, роблячи людей більш товариськими і навіть продуктивними на роботі

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *