Топ-15 найкрасивіших сіл і містечок Європи (фото)

У країнах Європи є чимало сіл, які за оригінальністю своєї архітектури не поступаються столичним пам’яткам, а неймовірно мальовнича природа навколо них здатна викликати непідробний захват навіть у досвідчених мандрівників. Ось лише деякі з найбільш мальовничих сіл і невеликих містечок, що знаходяться в різних куточках Європи.

1. Село Ез, Лазурний берег Франції

village01

Це неймовірно мальовниче місце курортної зони Французької Рив’єри. Поселення дуже давнє – воно було засноване ще фінікійцями, і отримало свою назву на честь давньоєгипетської богині Ісіди. Сьогодні найстарішою будівлею в Езе є Церква грішника, що кається Братства, яка була побудована в 1306 р.

У цьому містечку відпочивали і працювали багато знаменитостей. Наприклад, саме в цих мальовничих місцях Ніцше написав свій філософський роман «Так говорив Заратустра».

2. Пітільяно, Італія 

village02

Населення цього мальовничого селища складає всього 4000 чоловік. Досить велику частину місцевого населення складають євреї, тому містечко навіть отримало прізвисько Малого Єрусалиму. Поруч з містом збереглося безліч етруських склепів, які місцеві жителі використовують як винні погреби. У самому місті та його околицях дуже багато архітектурних пам’яток епохи середньовіччя.

3. Полперро, Великобританія 

village03

Неймовірно мальовнича рибальське село, що знаходиться недалеко від Плімута, влітку привертає так багато туристів, що останнім часом туристський бізнес став основною галуззю місцевої економіки.

4. Гальштат, Австрія 

village04

Ця австрійська комуна знаходиться у важкодоступній гірській місцевості і вважається одним з найкрасивіших місць в Європі. Тут знаходяться найдавніші європейські соляні копальні і найстаріший у світі трубопровід, по якому соляний розчин доставляється в Ебензее.

5. Венген, Швейцарія 

village05

Венген – неймовірно красиве село, що розташоване в Бернських Альпах. Кількість туристів тут завжди в 5, а то і 10 разів перевищує число місцевого населення. Тут прекрасно розвинений гірськолижний спорт, і кожен рік взимку проводяться знамениті гонки «Лауберхорн». На додаток до лижного спорту і прекрасних пейзажів туристам пропонується насичена культурна програма: у місцевій церкві проводяться вечори органної музики, а на вокзалі організовуються концерти народної та духової музики. Також у Венгені діє знаменитий театр маріонеток.

6. Обідуш, Португалія 

village06

Це мальовниче старовинне містечко довгий час було частиною приданого португальських королев. У місті безліч архітектурних пам’яток, найбільшою з яких є замок Обідуш, побудований в XII столітті. Ще Обідуш славиться своїм смачним шоколадом (його навіть називають «шоколадною столицею») і традиційним вишневим лікером жинжиною.

7. Дейя, острів Мальорка 

village07

Славу цьому невеликому селищу складають не лише мальовничі околиці, але і безліч відомих людей, які в різний час жили тут. Англійський поет Роберт Грейвс, американська письменниця Анаіс Нін, поетеса Кларібель Алегрія – це далеко не повний список знаменитостей.
Нині популярність Дейі у туристів настільки висока, що в селі постійно діє цілих 20 ресторанів, щоб нагодувати всіх гостей.

8. Равелло, Італія 

village08

Мальовничі околиці Равелло завжди притягували безліч туристів, серед яких було чимало знаменитостей. Свого часу тут відпочивали композитор Едвард Гріг, Грета Гарбо, Софі Лорен, Гор Відал і багато інших.
Однією з головних пам’яток села є собор, побудований в 1086 р. Тут зберігається безцінна реліквія – посудина з кров’ю великомученика і цілителя Пантелеймона.

9. Пучишче, Хорватія

village09

Пучишче – дуже красиве невелике містечко, що знаходиться на острові Брач. Ширина самого острова складає всього 12 км, а довжина 40 км. Недалеко від міста знаходяться каменоломні, де видобувають знаменитий білосніжний вапняк. Цим каменем був облицьований палац Діоклетіана в давнину, а в наш час ним прикрашений вашингтонський Білий дім. Але основний рід діяльності жителів острова – це, зрозуміло, обслуговування численних туристів, що прибувають в ці мальовничі місця з усіх кінців світу.

10. Казімеж-Дольни, Польща 

village10

Казімеж-Дольни вважається одним з найкрасивіших польських міст. Воно вже більше двохсот років приваблює натовпи туристів і художників, особливо в літній період. Імпровізовані художні галереї тут знаходяться практично на кожній вулиці, і будь-який з експонатів можна не тільки оглянути, але й придбати.
Також у місті багато історичних будівель, а за містом туристів чекають чудові сільські види і мальовничі руїни.

11. Отуар, Франція

village11

Багато хто вважає, що Отуар – це найкрасивіше село у всій Франції. Селище існує вже більше 800 років, але найбільше в ньому збереглися будівлі, пов’язані з XVI і XVII сторіччями, які дуже мальовничо виглядають на тлі масивних круч, оточуючих Отуар з усіх боків.

12. Карлінгфорд, Ірландія 

village12

У цьому маленькому селі живе трохи більше п’ятисот чоловік. 800 років тому норманський лицар збудував замок в цих місцях, а село розрослося вже навколо нього. Цей замок і сьогодні є однією з головних пам’яток Карлінгфорда.

13. Міттенвальд, Німеччина 

village13

Село Міттенвальд стоїть на фоні приголомшливих по красі баварських пейзажів. Самі сільські будиночки теж виглядають так, ніби зійшли з казкової ілюстрації. Тут можна годинами гуляти, милуючись околицями і заходячи в затишні магазинчики, що торгують симпатичними сувенірами, і невеликі ресторанчики, що пропонують оригінальну німецьку кухню.

14. Крупі, Бельгія 

village14

Селище Крупі знаходиться в долині Валлонія. Як і багато століть тому його оточує рів з водою, а неподалік височіє неприступний замок і кілька мальовничих гротів. У замок туристів не пускають – він знаходиться в приватному володінні, але милуватися ним здалеку ніхто не заважає. А пейзажі там дійсно такі, що на них варто подивитися.

15. Фельбака, Швеція 

village15

Фельбака – напрочуд гарне рибальське село. Сьогодні туристський потік тут не надто напружений, але з кожним роком він стає все потужнішим. Підвищенню популярності сприяє і те, що йдуть тут зйомки детективного серіалу «Вбивства у Фельбако».

Джерело: ВСВІТІ

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *