Геологи відкрили на Землі сьомий континент

На Землі є сьомий континент – Зеаландія – площею близько 4,9 млн км.
До такого висновку дійшла група австралійських та новозеландських геологів, яка опублікувала звіт на сайті Геологічного товариства Америки.
Останні два десятиліття ці вчені досліджували геолого-геофізичні дані окремого фрагменту у земній корі у південно-західній частині Тихого океану. За площею він більше за територію Індії, та був частиною суперконтиненту Гондвани.
Геологи дійшли висновку, що Нова Зеландія та Нова Каледонія – не ізольовані острівні ланцюги, а фрагмент частково зануреного континенту.
Нині 94% Зеаландії перебуває під водою. Це є результатом витончення земної кори під час попереднього суперконтинентального розпаду і подальшої ізостатичної рівноваги.
«Використовувані в наш час конвенції та визначення континентальної кори, континентів і мікроконтинентів не вимагають модифікації для визначення Зеаландії», – уточнюється у звіті.
Вчені зазначають, що це не раптове відкриття, а поступове усвідомлення: «Десять років тому ми не мали накопичених даних або впевненості в інтерпретації, зараз ці дані є».

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *