10 найсильніших вирів у світі

У романах Жюля Верна і Едгара По вири здатні ковтати цілі судна, але насправді, вони не настільки сильні, пише фототелеграф. Однак це все-таки лякаюче видовище, і є кілька місць у світі, де ви можете опинитися зовсім поруч і спостерігати ці діри в водної гладі.

1. Наруто в Японіїдоказ того, що вири не ковтають цілі кораблі. Тут ви можете замовити круїз уздовж Наруто, щоб спостерігати за вирами біля узбережжя Сікоку в Японії. Ці вири називають “Вихорем води” і “Дивним Наруто”. vyr_1Але якщо Ви боїтеся плисти до місця виру човном, то є відмінна можливість спостерігати за ними з мосту. Вири відбуваються кожні 6 годин, частіше влітку, ніж узимку, тому варто дізнатися конкретний час, щоб побачити це явище.

2 Старий Соу – гігантський вир, який знаходиться між США і Канадою, неподалік від острова Оленя в Нью-Брансвік, на Канадській стороні. vyr_2Його можна спостерігати з острова Оленя, але деякі хоробрі туристи можуть узяти круїз на човні, щоб спостерігати вир шириною в 76 метрів, а потім вступити в клуб осіб, які залишилися в живих. Важко виміряти Старий Соу самостійно, але вважають, що це найбільший вир у західній півкулі.

3. Якщо Ви задалися питанням, де Едгар Аллен По і Жюль Верн отримали своє натхнення при написанні роману, ви маєте побачити серію вирів Moskstraumen у Лофотенах, Норвегія. vyr_3Це місце стало легендарним, а причиною тому є його реальна небезпека. Воронка з’являється у відкритому морі, що досить рідко, оскільки частіше вони бувають у річках і озерах, тому його побачити набагато складніше.

4. Єдиний вир, який відбувається в каналі – Corryvreckan, між островами Юра і Scarba, недалеко від берега Шотландії. Місцеві жителі попереджають, що перепливати канал дуже небезпечно, проте є дикі плавці, які намагаються побачити його зблизька. vyr_4Це місце навіть описано в літературі – Джордж Оруелл у 1984 році написав, що був урятований від виру в 1947 р., після того, як його човен виявився в цьому місці.

5. Харибда була морською істотою в грецькій міфології, вважалося, що вона жила ​​в протоках Мессіни і проковтнула безліч суден, коли вони проходили мимо. vyr_5Пізніше причину «пожирання» судів привласнили виру Харибда в цій області, хоча вир відверто дос0ить помірний і, як відомо, не може потопити судно. Тепер його називають Гарофало, і він може бути помічений на узбережжі Сицилії. Це не найдраматичніший вир, але міфологія робить його цікавим місцем для філологів-класиків.

6. Навколо серії вирів Skookumchuck Narrows, Канада створено цілий національний парк, і це чудове місце для того, щоб вивчити вири завдяки підводному плаванню і кемпінгу. vyr_6Однак ці потоки не для каноїстів-любителів – місцеві жителі радять перевіряти потоки, перш ніж ви зважитеся їх перетнути. В окремих випадках вири і піна можуть бути надзвичайно небезпечними. Безпечніше спостерігати за ними зі спеціально побудованих платформ на краю води і об’єднати це з екскурсією і дослідженням дикої краси парку.

7. Вир Ті Ауміті (Нова Зеландія) гарний, але небезпечний. Рада місцевих жителів свідчить, що ви можете перепливати через нього лише в тому випадку, якщо потік дуже слабкий. Ті Ауміті знаходиться між Адміралтейською затокою і затокою Тасман. vyr_7Вир утворюється через зіштовхуваних потоків, які так само відомі, як Французький прохід (це ім’я було дано потоку французьким дослідником Дюмон Д’юрвіль, який успішно провів похід у 1827 р.). Поруч знаходиться острів Rangitoto Тонга, який також відомий як острів Д’юрвіля.

8. Зараз латвійський Дайет – один із найпопулярніших вирів. Заголовки газет рясніють написами, що “Жахливий вир … ковтає все на своєму шляху” і є фактичні докази і навіть відео, що вир здатний ковтати шматки льоду і частин від затонулих кораблів, а також різного роду вантажів, що пливуть по річці Даугава. vyr_8Однак, цей вир досі нічого не ковтав, оскільки не настільки небезпечний, як його описують.

9. Варто було б очікувати, що на Ніагарі є вири, і ви не будете розчаровані, коли мчатиметеся з величезної сили потоками води, що створюють вири. Розглянути їх можна зі спеціальної підвісної кабінки, яка ковзає по великій ущелині. vyr_9Канатна дорога була побудована в 1916 році відомим іспанським інженером Леонардо Торресом Кеведо і модернізована з тих пір уже кілька разів. Поїздка триває протягом 10 хвилин і долає дистанцію в 1 км, будучи найбезпечнішим способом опинитися поряд із ревучим виром Ніагари!

10. Найсильнішим виром у світі вважається Saltstraumen у Норвегії. Вир – це басейн 10 метрів завширшки і 5 метрів завглибшки, який утворений 400 мільйонами кубічних метрів води, що мчаться через вузький канал кожні 6 годин. vyr_10Вир можна спостерігати неподалік від міста Боди, яке знаходиться на північ від північного полярного кола. Тут дуже холодно, і якщо ви зважилися на таку подорож, то впевніться, що Ви одягнулися дуже тепло.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *