Вілла д’Есте – шедевр італійської архітектури епохи Ренесансу

Вілла д’Есте знаходиться на околиці м Тіволі. Кардинал д’Есте у свій час запросив кращих архітекторів, художників та інженерів, щоб створити палац і оточити його фантастичним садом із терасами в стилі маньєризму епохи пізнього Відродження. Він орієнтувався на красу і неперевершеність вілли Адріана, однак використовував новітні технології для саду та фонтанів.

Комплекс вілли включає палац і сад. У 2001 році віллу д’Есте було включено до пам’яток всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Вілла д’Есте вважається «королевою всіх вілл» та одним із найпрекрасніших витворів ренесансної архітектури; зведено її в 1550 р. на місці колишнього бенедиктинського монастиря за проектом архітектора Пірра Лігоріо.
З палацу, у якому зали прикрашені фресками, одразу можна потрапити в розкішний чудовий парк із незліченними фонтанами, каскадами і скульптурами. Особливо цікава Алея ста фонтанів і фонтан Органо, каскади яких віднедавна знову грають органну музику.

Сади вілли д’Есте – вражаючий ландшафтний витвір, який мав значний вплив на ландшафтний дизайн у Європі. Як і інші європейські сади епохи Відродження, сад вілли д’Есте має складну філософську та політичну символіку.
Віллу д’Есте було задумано як сад німф Гесперид, присвячений Гераклу, міфічному прародичу роду д’Есте. Ключовою в саду Тіволі є статуя Геракла, від якої вели дві символічні дороги – одна до Чесноти, інша до Пороку.

На центральній осі саду є, окрім того, статуя Венери, яка втілює собою можливість вибору – між Любов’ю Земною і Небесною.

Сад зі своєю складною конфігурацією було задумано як мікрокосмос, який метафорично відтворює місцеве природне середовище.
Вілла д’Есте знаходиться за 80 км від Риму.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *