Український календар: коли і які свята нам святкувати

Інститут нацпам’яті оприлюднив проект нового календаря вихідних без радянських традицій.
Передбачається скасування свят 8 березня, 1 травня тощо.
Українцям пропонують впорядкувати календар державних вихідних і святкових днів. Проект нового календаря опублікувала прес-служба Українського інституту національної пам’яті.
Згідно з проектом, розміщеному для обговорення на сайті Інституту, визначаються наступні категорії: державні свята (робочі і неробочі), традиційні свята (неробочі), скорботні дні, професійні свята та пам’ятні дати, які є робочими днями.
Спираючись на загальноєвропейську традицію, пропонується відмовитись від перенесення на понеділок святкового дня, якщо він припадає на суботу чи неділю. Виняток становитимуть Різдво та Великдень.
Також передбачається скасування міжнародних і всесвітніх свят (8 березня, 1 травня та інші);
Крім того, кількість святкових вихідних днів зміниться з 11 (за умови існуючого переносу вихідних може зростати до 20) до 9: замість вихідного дня 8 березня пропонується встановити державне свято і вихідний Шевченківський день (9 березня). Замість 1–2 травня – запровадити у другу п’ятницю вересня День сім’ї як вихідний день. Вихідний день 9 травня – День перемоги на нацизмом у Другій світовій війні (це свято залишається державним) перемістити на 8 травня – День пам’яті та примирення.
Свої пропозиції до проекту Закону можна надсилати на електронну пошту Інституту до 1 березня 2017 року.
Нагадаємо, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив, що українські школярі будуть вивчати історію Криму

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *