Поринути у казковий світ Шондонг – найбільшої і найкрасивішої печери у світі

Hang Son Doong

Якщо ви думаєте, що всі відкриття на нашій планеті давним-давно зроблені, то ви дуже помиляєтеся. Приклад тому – печера Шондонг, яку було виявлено ​​відносно недавно. Нині її вважають найбільшою в світі. У ній є навіть власні джунглі, річка і … хмари! Шондонг схожа на казковий загублений світ. Ви готові це побачити?

Печера Шондонг (В’єтнам. Hang Sơn Đoòng, що означає Печера гірської річки) знаходиться в Центральному В’єтнамі, в національному парку Фонг-Ня-Ке-Банг. Місцеві жителі знали про її існування, проте ніхто ніколи не насмілювався увійти всередину через страхітливі звуки, що доносилися з печери. Як стане відомо пізніше, ці звуки видавала підземна річка, що протікає в глибинах Шондонг.

У квітні 2009 року спелеологи з Британської асоціації дослідників печер стали першими людьми, що вступили в загублений світ Шондонг. Учені були шоковані не лише розмірами, а й дивовижною красою печери.
Результати дослідження майже 6,5 км печери показали, що в деяких місцях її висота перевищує 200 м, а ширина – 150. Так що, при бажанні всередині цієї печери можна політати на літаку.

Загальний обсяг Шондонг оцінюється в 38,5 млн м³. Встановити точну величину не так і легко, адже доступ до багатьох зони обмежений. А ось у місцях, куди проникає сонячне світло, твориться щось неймовірне – тут розрослися справжні джунглі, в яких навіть живуть мавпи. Але найдивовижніше – це хмари, які утворюються в печері через різницю температур рухомих повітряних мас. Серед місць, які вражають особливо – Сад Кактусів. Це один із залів печери, де ростуть гігантські сталагміти (висотою до 70 м). У напівтемряві вони дуже схожі на велетенські кактуси.

 

Щасливці, які побували в Шондонг, одноголосно стверджують, що нічого подібного не бачили більше ніде в світі, і закликають зберегти цю красу в первозданному вигляді. Місцева влада вже ламає голову, як обмежити сюди доступ людей. До речі, побувати в загубленому підземному світі – задоволення не з дешевих. Тур у Шондонг обійдеться як мінімум в 3000 дол. з людини.

Скільки секретів приховує Шондонг і чи будуть вони всі розкриті – покаже час.

Оцінити вражаючі масштаби печери Шондонг можна також з відео, зняте фотографом Раяном Деботом (Ryan Deboodt) за допомогою дрона:

Джерело

You may also like...

1 Response

  1. олег сказав:

    Дуже красива печера і цікава стаття. Зразу захотілося в цю печеру на екскурсію. Але на жаль 3000 доларів не маю ,щоб заплатити за таке задоволення,та й сама поїздка в В’єтнам напевно не буде дешева.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *