Мальовничі міста України: Кам’янець-Подільський

Тим, хто цікавиться нашою історичною спадщиною, обов’язково треба відвідати одне з наймальовничіших міст України — Кам’янець-Подільський, де неповторно переплелися різні національні культурні традиції. Місто засноване як фортеця і така мандрівка надовго запам’ятається знавцям пам’яток археології, які зможуть доторкнутися до реальних подій минулого та відчути трагізм кровопролитних битв, які проходили на цій території. Вигідне географічне положення в усі часи привертало увагу до цієї місцини численних завойовників, які і залишали відбитки на її історичній долі.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Фортеця збудована над урвищем та опоясана річкою Смотрич — ідеальне розташування для стратегічного об’єкта, яким і став Кам’янець. Тому цей важливий форпост мав і литовський, і польський і навіть турецький періоди, неодноразово переходячи з рук в руки під час військових конфліктів. Цікаво, що в 1918 році Симон Петлюра на цілих вісім місяців зробив Кам’янець навіть столицею УНР.
Все це не могло не позначитись на зовнішності міста, де поєднались вишукані риси західноєвропейської архітектури з турецькими мотивами. Всі християнські церкви під час турецького панування у місті ставали ісламськими мечетями, а відомий католицький Кафедральний собор перебудували і доповнили мінаретом. Цікаві пам’ятки залишила і вірменська діаспора. Зараз можна побачити те, що збереглось від вірменського храму св. Миколая, а саме мереживні двері та оздоблені надгробки на колишньому цвинтарі.Kamenec_kanion kamenets6-1024

Період, коли Кам’янець став губернським центром Російської імперії, додав місту характерних рис в архітектурі. Рештки офіційних споруд та вцілілі будинки дещо надають пафосу тихому містечку. Пішохідна прогулянка вулицями старого міста принесе незабутні враження. Крокуючи середньовічною бруківкою, відчуєте себе громадянином іншої епохи, коли їздили верхи і користувались смолоскипами для освітлення. Можна навіть загадати яке-небудь потаємне бажання, проходячи повз Тріумфальну арку Станіслава Августа. Кажуть, неодмінно збудеться. Сучасні художники додали стародавнім стінам міста оригінального колориту, розмалювавши їх згідно зі своєю уявою.

Kamenec_3 Проте головною візитною карткою міста є Стара фортеця, зведена на скелястому мисі біля вузького перешийка. Краєвид, що розгортається перед нашими очима, коли наближаєшся до фортеці, перехоплює подих. Природний ландшафт в поєднанні з могутньою твердинею, яка має аж 11 башт, таки вражає з першого погляду. При огляданні каньйону з легендарного мосту — може бути запаморочення, бо надто вже круті схили вибрали наші пращури для зведення такої могутньої твердині. Kamenec_4

Сама фортеця в ході руйнувань неодноразово перебудовувалася, і зараз ми можемо бачити відреставрований варіант, активно відвідуваний туристами. Всередині можна побачити збережені приміщення і оглянути всю будову, піднявшись на фортечну стіну. Ця пригода особливо подобається дітям, які залюбки досліджують усі сходи, підйоми, темні закапелки, і тут треба бути пильним, аби не загубитися. Залишився для оглядин сучасників і глибокий колодязь, де свого часу тримали в’язнів. Кімнати для тортур лякають своїм виглядом, але історія вже яка є така є. Старовинні гармати та інше армійське приладдя прямо-таки матеріалізують мрію сучасних чоловіків. А манекени вояків, які відтворюють події оборони замку в 1672 році додадуть реальності враженням.
Kamenec_5

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЗазирнути вглиб віків та вдихнути повітря історичної спадщини можна і в інших численних музеях міста. Міська картинна галерея розташована в колишній духовній семінарії, де вчився батько Федора Достоєвського Михайло. Старожитності Поділля можна оглянути в колишньому палаці вірменського єпископа. Також треба навідати і експозицію міської Ратуші.kamenec-podolskiy_bg

Чим цікавий Кам’янець сьогодення? Костюмованими фестивалями «Парад епох», «Остання столиця» та змаганнями на повітряних кулях, які є яскравими подіями сучасної України.

kamenets7Це і робить Кам’янець-Подільський унікальним історичним об’єктом, третім за кількістю пам’яток історії після Києва та Львова, з найвищим опорним мостом та найбільшим національним природним парком в Європі «Подільські товтри»

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *