Унікальний будинок-музей Стенмена у США збудований із… газет

Цей будинок схожий на звичайну дерев’яну споруду, але це тільки на перший погляд. Насправді, він повністю зроблений з паперу, а точніше – зі старих газет. Газетний будинок є в місті Рокпорт, що у США. Проїжджаючи вулицею Піджен Хілл неодмінно завітайте у це місце.
Паперовий будинок з’явився в 1922 р., коли інженер-механік Еліс Стенмен почав будувати невеликий літній будинок. Спочатку було закладено звичайний фундамент, але коли справа дійшла до стін, Стенмена почали відвідувати різні оригінальні ідеї.

Як результат – стіни Паперового Будинку було складено з шарів старих газет, склеєних між собою хорошим шаром лаку. Все інше в паперовому будинку також зроблено з газет. Стенмен створював стільці, столи, книжкові полиці, годинник і навіть фіранки зі сторінок газет і журналів. Тільки фортепіано зробили з деревини і покрите папером, щоб підтримати однорідність інтер’єру, а камін – з цегли, з очевидної на те причини.
Ніхто не знає, що змусило Стенмена використати газети як будівельний матеріал. Його нащадки припускають, що він хотів випробувати дешевий і легко доступний ізоляційний матеріал під час Великої депресії. Використовувався навіть саморобний клей із борошна, води і яблучної шкірки. Також, ймовірно, Стенмен просто любив папір, адже сам займався проектуванням машин для створення скрепок. Спочатку він планував покрити зовнішні стіни вагонеткою, але папір пережив першу зиму так добре, що додатковий захист виявився непотрібним.

Стенмен закінчив будинок усього за два роки і сам жив у ньому до 1930 р., попутно продовжуючи експериментувати в паперовій переробці. За двадцять років він використовував приблизно 100 000 газет. Це безперечно один з найнезвичніших будинків у світі.
Після дев’яноста років “життя” верхні шари стін повільно починають очищатися від лаку, відкриваючи фрагменти статей і реклами з минулого. Відвідувачі радісно занурюються в історію і читають новини часів Великої Депресії. На письмовому столі можна прочитати історію трансатлантичного польоту Чарльза Ліндберга, в той час як радіо-кабінет покритий новинами про кампанії з виборів президента Герберта Гувера. На фортепіано продемонстровані газетні звіти про експедиції адмірала Берда на Північний і Південний полюси.
Після смерті Стенмена в 1942, будинок було перетворено в музей

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *