Ісландія – дивовижна: фантастичні місця, неймовірні факти

Ісландія – дивовижна країна. Це довели навіть футболісти на минулорічному ЧЄ-2016, де її збірна завоювала серця вболівальників усього світу своєю непохитною волею до перемоги.
А ось природа цієї країни вже давно підкорила мандрівників, фотографів і всіх любителів прекрасного своїми фантастичними пейзажами. Познайомимося й ми з Ісландією ближче?!
Територія Ісландії складається з однойменного острова площею 103 тис. км² і невеликих островів неподалік. Станом на 2013 р., населення Ісландії становило всього 321 857 осіб (3,1 чол./км²).

Усупереч своїй назві, Ісландія далеко не найхолодніша країна. Середня температура не опускається в зимові місяці нижче -4 °С.
Ісландські будівлі не потребують штучного опалення, оскільки отримують тепло з природних гарячих джерел.Тваринний світ Ісландії не дуже різноманітний. Тут мешкає лише близько 26 видів диких ссавців. Зате овець на острові за приблизними підрахунками вдвічі більше, ніж місцевих жителів.Вода в Ісландії настільки чиста, що в крани вона потрапляє без будь-якої додаткової обробки.
Ісландія – найбільший острів вулканічного походження.
В Ісландії немає армії. Тільки берегова охорона. Захист країни здійснює НАТО, куди Ісландія вступила однією з перших (в 1949 році).Ісландія – одна з останніх місць планети, освоєних людиною. Її заселення почалося тільки в IX століття.
Більше 10% території Ісландії покрито льодовиками.
Протягом багатьох років Ісландія регулярно входить у десятку країн світу з найвищим рівнем життя. У 2007 році ООН визнала її найкращою країною для життя.
В Ісландії майже немає лісів. Лісові масиви складають лише близько 1% від всієї площі острова.В Ісландії 4 національні парки, безліч резерватів і пам’яток природи.Приблизно 85% енергії Ісландії – з поновлюваних ресурсів, більше половини енергії – геотермальна.
98,99% країни складають ісландці – нащадки вікінгів, які говорять ісландською та ісландською жестовою мовами. А завдяки тому, що тут уникають запозичень, майже за тисячу років ісландська мова майже не змінилася. Будь-який ісландець може запросто прочитати книгу або рукопис, написаний багато сотень років тому.
Приблизно три чверті острова позбавлені рослинності.Ісландія – одна з небагатьох відносно великих країн, де немає залізниці.Погода в цій країні може різко змінюватися, іноді протягом доби, що залежить від проходження циклонів через Атлантичний океан. Ісландське прислів’я гласить: «Якщо вам не подобається погода, почекайте п’ять хвилин, і стане ще гірше».Ватнайекюдль – найбільший льодовик в Європі. Товщина льоду в деяких місцях перевищує 1000 м.Багато ісландці вірять в ельфів і інших казкових істот. У цій країні на дорогах можна зустріти навіть спеціальні об’їзди навколо тих місць, де, на думку місцевих жителів, живуть ті чи інші чарівні створення.До заселення в IX ст. Ісландія була покрита березовим лісом. Однак майже всі ліси були вирубані. Наразі ландшафт країни найбільше схожий на тундру.Природних ресурсів в Ісландії було б достатньо, щоб генерувати енергію для всієї Європи. Але доставити її на континент практично неможливо.

Ісландія славиться сильними вітрами. Середня швидкість вітру тут 18-20 м/с, але нерідко він може перевищувати – 50 м/с.

У національному парку Скафтафетль можна побачити Свартіфосс – «чорний водоспад». Його оточують колони з чорної вулканічної лави.Щороку в Ісландію приїжджає більше 500 000 туристів.
В Ісландії немає жодного виду комарів. Хоча у сусідніх – Норвегії, Шотландії, Ірландії і Гренландії – комарі є.
Протягом усього літа в Ісландії спостерігаються «білі ночі». 21 червня сонце сходить в 2:54 і заходить в 00:02 наступного дня. Грудень – найтемніший місяць. Світловий день триває не більше 5 годин.Комунальні служби Ісландії не підігрівають холодну воду, а навпаки охолоджують гарячу – з термальних джерел.
Вся територія Ісландії (за винятком територіальних вод) лежить на південь від Північного полярного кола.
За даними журналу Forbes, Ісландія посідає перше місце в світі за миролюбності (2011 р).Ісландія – одна з найбільш екологічно чистих країн світу.
В Ісландії Більше 140 вулканів, 35 з них – активні.
В Ісландії 27 озер площею понад 5 км² і 55 озер площею до 5 км.Ісландія проводить чи не найжорсткішу імміграційну політику в світі. Переїхати сюди жити практично неможливо.
Більшість річок Ісландії починається з льодовиків. Вони рясніють порогами і водоспадами, а тому не годяться для судноплавства.Ісландія – одне з двох місць на Землі, де можна спостерігати розбіжність тектонічних плит – як під водою, так і на поверхні (Північно-Американська і Євразійська плити). З кожним роком цей розрив збільшується на 2 см.
Ісландський кінь – єдина порода коней, яка існує в Ісландії. Відповідно до законів країни, коней сюди ввозити заборонено. І навіть якщо ісландський кінь якимось чином покине межі батьківщини, йому вже не можна буде повернутися.Більше 60% площі країни – кам’янисті розсипи, вкриті мохом і лишайниками.
Тисячі туристів з усього світу щороку їдуть до Ісландії, щоб насолодитися північним сяйвом.У 1963 р. в результаті підземного виверження біля берегів Ісландії з дна океану піднявся цілий острів. Його назвали Сюртсей. Нині острів покритий травою, на ньому живуть птахи. Сюртсей став природним заповідником, закритим для відвідування.Сільськогосподарські землі займають трохи більше 20% площі Ісландії. Переважно це пасовища, а ріллі займають близько 0,05%.
В Ісландії знаходиться найпотужніший водоспад Європи. Кожну секунду з висоти 45 метрів падає 200 тонн води.

Серед найвідоміших вулканів Ісландії – Лакі. Під час його виверження в 1783 р. загинуло 20% населення острова і приблизно 75% домашньої худоби.У деякі ісландські фіорди і глибокі каньйони сонце не заглядає навіть улітку.
В Ісландії найщільніша концентрація гейзерів у світі. Саме слово «гейзер» походить від ісландського «Гейза» – «фонтанувати».  В Ісландії є унікальні пляжі з чорним вулканічним піском.Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *