Як зароджувався інтернет: опубліковано “карту прототипу інтернету” 1973 року

У далекому вже 1973 році «Карта Інтернету”, уміщувалася на одній сторінці. Зображення такої опублікував користувач Девід Ньюбері у мережі twitter.
«Переглядаючи старі папери, які мені залишив батько, знайшов його карту інтернету станом на травень 1973 року», – написав Ньюбері.
На зображенні – логічна карта комп’ютерної мережі ARPANET, яка стала прототипом інтернету. Судячи зі схеми, тоді «онлайн» було всього кілька десятків машин, розташовувалися вони в основному в університетах.
Автор карти – Пол Ньюбері (Paul Newbury) – працював керуючим у науковому підрозділі університету Карнегі – Меллоун. «Він казковий шанувальник записів. Тому зберіг безліч цікавих предметів із тієї епохи», – написав його син.
Мережу ARPANET було створено в 1969 році в США Агентством Міністерства оборони США з перспективних досліджень (DARPA). У 1973 році до неї було підключено перші іноземні організації з Великої Британії та Норвегії. Так мережа стала міжнародною. Згодом на зміну ARPANET прийшла мережа Інтернет. На кінець 2015 року до Мережі було підключено 8,1 млрд пристроїв.

You may also like...

2 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *