Як зароджувався інтернет: опубліковано “карту прототипу інтернету” 1973 року

У далекому вже 1973 році «Карта Інтернету”, уміщувалася на одній сторінці. Зображення такої опублікував користувач Девід Ньюбері у мережі twitter.
«Переглядаючи старі папери, які мені залишив батько, знайшов його карту інтернету станом на травень 1973 року», – написав Ньюбері.
На зображенні – логічна карта комп’ютерної мережі ARPANET, яка стала прототипом інтернету. Судячи зі схеми, тоді «онлайн» було всього кілька десятків машин, розташовувалися вони в основному в університетах.
Автор карти – Пол Ньюбері (Paul Newbury) – працював керуючим у науковому підрозділі університету Карнегі – Меллоун. «Він казковий шанувальник записів. Тому зберіг безліч цікавих предметів із тієї епохи», – написав його син.
Мережу ARPANET було створено в 1969 році в США Агентством Міністерства оборони США з перспективних досліджень (DARPA). У 1973 році до неї було підключено перші іноземні організації з Великої Британії та Норвегії. Так мережа стала міжнародною. Згодом на зміну ARPANET прийшла мережа Інтернет. На кінець 2015 року до Мережі було підключено 8,1 млрд пристроїв.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *