Топ-12 найчарівніших селищ Франції

Пейон

Пейон

Пейон – одне з найчарівніших маленьких міст Франції. Місто з’явилося на кручі приблизно за 18 км на північ від Ніцци на Французькій Рив’єрі. Це виключно пішохідне місто, і тут ви навряд чи знайдете безліч сувенірних стендів, ресторанів і магазинів. Проте, якщо Ви хочете повністю пізнати Францію – це місце обов’язкове до відвідування. Не забудьте взяти з собою зручне взуття, адже доведеться багато ходити крутими сходами і вузькими проходами. Винагородою ж стануть захоплюючі дух види з вершини.

Дінан

Дінан

Бруковані вулиці і дерев’яно-цегляні будівлі все ще можна зустріти в Дінані – одному з найкрасивіших середньовічних сіл у Бретані. Тут важко виокремити якісь конкретні пам’ятки та музеї, так як саме місто – це великий музей. Це чудове місце для прогулянок шумним ринкоу або старою міською площею. Найкращі краєвиди річкової долини, старої під’їзної дороги і навколишніх полів відкриваються з Вежі Сен Катеріна поруч із частиною старої міської стіни, яка дуже добре збереглася.

Рошфор-ан-Терр

Рошфор-ан-Терр

Будинки з каменю і деревини яскраво прикрашені квітковими горщиками і кошиками гераней, що робить Рошфор-ан-Терр одним із найвідвідуваніших сіл у Бретані, а також одним із найкрасивіших в усій Франції. Чимало будинків з’явилися ще у XVI ст., тоді як інші більш сучасні. Весь цей ансамбль загалом створює дуже мальовничу картину. Відоме чудовими булочками село проводить низку щорічних фестивалів, серед яких найпопулярнішими є Notre Dame de la Tronchaye і Чорна Діва в серпні. Серед визначних пам’яток виділяється старовинне шато, яке колись належало американському живописцю ХХ ст. Альфреду Клотцу.

Ез

Ез

Ез – невелике село на Французькій Рив’єрі. Містечко славиться своїм середньовічним замком, що має вихід до Середземного моря. Замок розташований на вершині скелі, куди веде вузька мощена бруківкою вуличка. Цей підйом зажадає від вас деяких зусиль, але воно того варте. Коли Ви досягнете вершини, то будете винагороджені приголомшливими видами Середземномор’я і симпатичним садом кактусів. Знайдіть час, щоб відвідати стару церкву з її єгипетським хрестом, які нібито збереглися від стародавнього фінікійського храму, що колись стояв на цьому місці.

Етрета

Етрета

Етрета – невелике село на узбережжі Нормандії в північно-західній Франції. Курортне місто на Ла-Манші відоме захопливими білими крейдяними кручами і трьома природними арками. Скелі Етрета надихнули таких художників як Курбе і Моне, а Де Мопассан писав тут свої розповіді. Містечко Етрета є останнім місцем, де булл помічено Білого Птаха – літака, на якому в 1927 р. два сміливих льотчики намагалися подолати без зупинок відстань між Парижем і Нью-Йорком.

Рикевір

Рикевір

Рикевір – містечко в північно-східній Франції з населенням менше 1 500 жителів. Воно найбільше відоме двома речами: історичною архітектурою і чудовими винами. Тут частково збереглася архітектура ХVI ст., завдяки чому Рикевір вважають одним із найкрасивіших малих міст у Франції. Середньовічні укріплення оточують місто з усіх боків, а старий замок перетворено у музей.

Сен-Веран

Сен-Веран

Сен-Веран – невелике містечко, розташоване в Регіональному Природному парку Кейра, що в південно-східній Франції. Це симпатичне село розташоване на схилі, що виходить на одну з найвищих у Європі річкових долин. Сан-Веран є одним із найвищих міст у Європі, яке приваблює туристів як зимою, так і літом. Село впізнаване завдяки своїм будівлям із їх високими дерев’яними балконами, і дерев’яними фонтанами. Область популярна серед мандрівників, але перед поїздкою варто перевірити прогноз погоди, оскільки вона тут дуже мінлива.

Мустьє-Сент-Марі

Мустьє-Сент-Марі

Мустьє-Сент-Марі розташоване в південно-східній Франції. Це мальовниче село теж є одним із найкрасивіших у Європі. Відоме своїм глиняним посудом містечко розташоване на терасі гірського схилу й оточене високими вершинами. З Х ст. між двох скель висить зірка золотого кольору, яка підвішена на ланцюгу завдовжки 225 м. За легендою, її підвісив лицар Сарацина в період хрестових походів, який поклявся це зробити, якщо виживе.

Сант’Антоніно

Сант'Антоніно

Сант’Антоніно – крихітне мальовниче село на висоті 460 м над рівнем моря на острові Корсика. Завдяки своєму розташуванню його ще називають “Орлиним Гніздом”. Це – одне з найкрасивіших і найстаріших місць на Корсиці з неймовірною архітектурою. Усі 75 будинків Сант’Антоніно витримані в історичному стилі. Крім прекрасних краєвидів, головними визначними пам’ятками є церкву ХІ ст., середньовічні руїни замку і стара пекарня. Це гарне місце для ознайомлення з історією Франції, або для спокійного відпочинку на сусідньому пляжі.

Руссільйон

Руссільйон

Селище Руссільйон розташоване біля підніжжя гори Воклюз. Це барвисте й обов’язкове до відвідання місто в Любероні. Воно відрізняється своїми унікальними червоними будинками, замість традиційних синіх і сірих. Це пояснюється тим, що Руссільйон розташоване в області з найбагатшими покладами охри в світі. Червоні скелі роблять місто ще яскравішим і мальовничішим. Село і навколишні ландшафти настільки яскраві, що нагадують палітру художника і служать джерелом натхнення для багатьох творчих людей.

Егісайм

Егісайм

Егісайм – втілення ідеальної Європи, якою ми її собі уявляємо: вузькі бруковані вулиці і старі барвисті будівлі з балконами прикрашеними квітами. Містечко розташоване в Ельзасі, неподалік від німецького кордону. Егісайм неодноразово визнавали найпопулярнішим селом у Франції. Це середньовічне поселення живописно розкинулося навколо середньовічного замку. Егісайм відоме своїми винами, як одна з головних зупинок ельзаського винного маршруту. Місто називають “колискою ельзаських виноградників”.

Горд

Горд

Найкращий спосіб дослідити Горд – просто прогулятися ним пішки. Це справді одне з найкрасивіших селищ Франції, яке розташоване в області Провансу Люберон. Сірі і білі кам’яні будинки поступово тягнуться до вершини гори, де є церква і середньовічний замок. Найкраще оглядати це мальовниче село від скелі Бель-Ейра на трасі D15. Головна визначна пам’ятка – монастир Семан ХІІ ст., де монахи все ще роблять мед, лаванду і лікери. Ви можете також побачити круглі кам’яні хатини (бори), які здавна використовують пастухи.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *