Подарунок до свята Миколая: Андріївський узвіз… із печива

Щоб привітати українців з Днем святого Миколая, заступник посла США Джордж Кент разом із дружиною Велідою створили Андріївський узвіз з імбирного печива.
Подружжя записало відео про те, як відбувався процес приготування та як виглядає улюблене місце багатьох киян і туристів із печеного тіста.
«Ідея зробити узвіз з печива належить моєму чоловікові. Він розрахував увесь проект», – розповіла Веліда Кент.
«Будинки на узвозі справді виглядають так, наче виготовлені з імбирного печива. У нас вийшло 40 будинків, церкви. Ми будуватимемо і далі», – поділився Джордж Кент.
Веліда почала створювати будинки з імбирного печива ще у 2008 році, коли жила у Таїланді і мала вільний час для творчості. Першим був невеличкий будинок за рецептом і лекалами з інтернету, згодом почалися більш масштабні проекти, які, до того ж, мали свою історію.
Київський Володимирський собор Веліда присвятила своїй бабусі, лаоський храм був створений, коли родина Кентів працювала в Азії. Веліда має кримсько-татарське коріння – її дідусі і бабусі були депортовані з Криму до Середньої Азії у 1944 році.
Сама Веліда народилася в Узбекистані, цій країні вона присвятила один зі своїх проектів з імбирного печива – регістан Самарканду. Далі були будівля американського Капітолію, Старе місто у Варшаві. Особливий, політичний проект – Ханський палац у Бахчисараї – створювався у 2014 році, після анексії Криму. Над проектом працювала вся родина Веліди – чоловік з дітьми, мама, брат. Після перегляду фільму “Зима у вогні” у 2015 році, Веліда вирішила створити київський Михайлівський собор на честь його важливої ролі під час Революції Гідності. Родина Кентів подарувала свій проект Михайлівського собору з імбирного печива Посольству України у США.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *