За межами Сонячної системи є планета, на якій ідуть рубінові дощі

В атмосфері екзопланети HAT-P-7b ідуть дощі, краплі в яких є не чим іншим як кристалами рубінів і сапфірів.
Уперше вчені змогли вивчити довгострокові зміни погоди на гігантській планеті за межами Сонячної системи. Астрономи запевняють, що хмари, які обволікають цей далекий світ, здається, зроблені з рубінів і сапфірів, пише Science Alert.
Судячи з усього, денна температура на планеті HAT-P-7b досягає 2500 градусів за Цельсієм, і мінерал корунд, з якого складаються земні рубіни і сапфіри, повністю випаровується і випадає у вигляді опадів. Потім цикли повторюються.“На її нічній стороні формуються хмари, які транспортуються сильними вітрами в бік денної сторони, де вони й випаровуються. Швидкість вітру часто різко змінюється, тому багато хмар формуються і потім зникають. Це перший приклад існування погоди на газовому гіганті поза Сонячною системою”, — заявив астроном Девід Армстронг з університету Уоріка у Великобританії.
Планета HAT-P-7b віддалена від нас приблизно на тисячу світлових років, її атмосферу й інші властивості неможливо вивчати безпосередньо. Однак орбітальний телескоп Кеплер безперервно стежив за HAT-P-7b протягом перших чотирьох років роботи, що дозволило астрономам детально вивчити варіації яскравості, спектрі та інших характеристиках.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *