Популярні місця Болгарії

Поїздка в Болгарію — це відпочинок у країні з просторими піщаними дюнами, тінистими садами, виноградниками і сервісом, що приємно дивує своєю ціновою доступністю. А назви найпопулярніших курортів говорять самі за себе: Сонячний берег і Золоті піски… Якщо ви збираєтесь на відпочинок в Болгарії, пропонуємо вам огляд найпримітніших місць цієї країни.

bulgaria_chorne_more Основна визначна пам’ятка — це, звичайно, Чорне море, тепле і чисте, без припливів і відливів. А солоність води в ньому в два рази нижча, ніж у Середземному морі. Піщані пляжі з морським дном, що поступово знижується, дозволяє купатися навіть маленьким дітям, тому узбережжя по праву можна назвати «сімейним курортом».bulgariya_kurorty_3Ще древні елліни називали цю місцевість Понт Евксинський, що означає «Гостинне море». Вони заснували тут свої колонії — Одессос (Варна), Аполлонія (Созополь), Месамбрія (Несебр).
Пам’ятки Болгарії охоплюють фракійську, давньогрецьку, римську і візантійську епохи. За кількістю пам’яток архітектури, які перебувають під охороною ЮНЕСКО, Болгарія є однією з провідних держав світу.

bulgaria_velyko_tyrnovoВарна — морська столиця Болгарії цікава своїми Римськими термами. У Історико-художньому музеї, який розташований в красивому палаці, можна побачити найстаріше оброблене золото в світі. Не менш цікавим виявиться прогулянка по Приморському парку площею близько 80 га. А знаменитий Дельфінарій дозволить стати одним із учасників захоплюючого шоу. Також обов’язково варто відвідати величезний акваріум.
Ще однією визначною пам’яткою Болгарії є місто Бургас — друге за величиною на болгарському Чорноморському узбережжі. Захоплюючі та пізнавальні екскурсії тут гарантовані. bulgaria_burgasВарто відвідати Морський парк з його знаменитими скульптурами, міський музей, який відкриє секрети історичного минулого міста, церква Св. Кирила і Мефодія з її оригінальною архітектурою.
Созополь — місто рибалок і художників, привабливе для туристів, які шукають незвичайну романтичну атмосферу. bulgaria_sozopolСтаровинна частина Созополя оголошена архітектурним заповідником. Будинки кінця минулого століття, які потопають у зелених садах, служать натурою для живописців — гостей міста. Прогулянка на катері річкою Ропотамо дасть море свіжих відчуттів, можна побачити квітучі водяні лілії і безліч різних птахів.
Несебр розташований на мальовничому півострові і має 4-тисячолітню історію.Ділиться місто на дві невеликі частини: Новий Несебр, що примикає до курорту Сонячний берег, в якому розташована більшість сучасних готелів, і Старий Несебр — з берегом його пов’язує вузький (близько 10 м) трьохсотметровий перешийок. bulgaria_nesebrЦе місто-музей під відкритим небом, він становить собою унікальне явище в галузі археології. Тут перетнулися різні історичні епохи, починаючи від пам’ятників фракійських часів і грецьких колоній.
Найбільший інтерес в цьому місті становлять Стара митрополія (5 століття до н.е.), міські західні ворота (4 століття до н.е.), церква св. Стефана (10—11 століття). А церкви св. Петра, Христа Пантократора (Вседержателя), св. Іоанна Алітургітоса (неосвяченого) вважаються вершиною болгарського архітектурного стилю 13—14 століть завдяки поєднанню декоративних елементів з різного будівельного матеріалу. Протягом багатьох десятиліть вузькі і круті вулички, вимощені бруківкою, старовинні дерев’яні будинки з еркерами приваблювали сюди творчих особистостей.

Екскурсія в Рильський монастир, найбільший східно-православний монастир на Балканському півострові, принесе незабутні враження. bulgaria_Rils_Monastery5

bulgaria_Rils_Monastery6 Це чудовий пам’ятник епохи болгарського Відродження, скарбниця національного культурного багатства.
У Казанликській улоговині, її ще називають Долиною троянд, стоїть пам’ятник кінця 4 століття до н.е. — гробниця з рідкісними настінними розписами. У самій Долині троянд в кінці травня починає цвісти знаменита ефірноолійна троянда. Болгарія поставляє на світовий ринок 60% відсотків рожевого масла, яке купують найвідоміші парфумерні фірми.

bulgaria_ugolОбов’язково потрібно поїхати на екскурсію, яка знайомить з національними болгарськими традиціями. Особливо захоплююче видовище — ходіння по розпеченому вугіллю. Це древній ритуал, виконуваний молодими чоловіками. Хоча дуже часто до цього ритуалу долучаються і жінки.

Відправившись на відпочинок в Болгарії, не забудьте про одну з найважливіших складових культури цієї країни — про національну кухню. Болгарія прославилася на весь світ своїми пікантними стравами: лечо і шопський салат. bulgaria_leccoА бринза і кисле молоко входять до складу багатьох оригінальних страв, які вам запропонують у місцевих ресторанах. У літню спеку можна спробувати освіжальний «суп-напій» — таратор. Не дивуйтеся, виявивши в чашці кубики льоду.
Потрібно пам’ятати, спілкуючись з місцевими жителями, про відмінності в мові жестів. Погоджуючись з вами, вони будуть качати головою, що у нас має протилежний зміст. Залишаючи цей гостинний край і везучи з собою аромат болгарської троянди, напевно, захочеться ще раз повернутися.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *