Новий рік: особливості святкування у різних країнах світу

Мільйони людей у великих містах світу готуються до масштабного святкування Нового року. Жителі Бразилії готуються відзначити Новий рік на пляжі, а шотландці влаштують святкову ходу зі смолоскипами. Одним солвом світ готується до святкування Нового року: як його відзначають в інших країнах
new_rumuniaЗа григоріанським календарем, який наразі є міжнародним, Новий рік починається 1 січня. Цей календар було введено у 1582 р. Папою Римським Григорієм XIII як виправлений варіант юліанського. Різниця між календарями тоді становила 10 діб. Більшість європейських країн приєдналися до григоріанського календаря у XVI ст.
Новий рік у Росії святкують з 1 січня 1700 р. за указом Петра І (до цього новоліття спочатку відзначалося 1 березня, пізніше – 1 вересня). Причому Новий рік зустрічали, як і раніше, за юліанським календарем. З 1918 р. почав діяти григоріанський календар. Звідси виникла традиція святкувати Старий Новий рік у ніч з 13 на 14 січня.
У деяких країнах Новий рік не має фіксованої дати і його відзначають за місячним календарем. Цю дату щороку вираховують за астрологічними таблицями. Через відмінності астрологічних обчислень у різних державах ці дати можуть не збігатися.

AppleMark

У китайців – два нових роки. Перший припадає на 1 січня і його святкують дуже скромно. Другий, так званий “китайський Новий рік” – Чуньцзе, або свято Весни, – відзначається за місячним календарем. Він настає із закінченням зимового періоду і починається оновлення природи. Китайці пов’язують з ним надії на майбутнє сімейне щастя, здоров’я і благополуччя. Опівночі у небо запускають феєрверки. Повсюдно гримить канонада. Вважається, що тріскотіння і порохові спалахи відлякують злих демонів. Новорічні заходи закінчуються після свята Ліхтарів, на 15 день першого місяця за місячним календарем.
У цей період у будь-якому китайському будинку панує надзвичайна святкова атмосфера. Китайці за традицією розклеюють парні написи, виконані на папері всередині і зовні житла. Ці написи є побажаннями любові, добра, здоров’я, щастя у прийдешньому році.
У Монголії з приходом першого дня нового року у країні починається всенародне гуляння. Офіційний Новий рік у країні – 1 січня, а з 1990 року відзначається Новий рік за місячним календарем. new_musulmanУ Японії Новий рік – одне з найпопулярніших свят у країні, настає 1 січня, а новорічні свята тривають із 29 грудня по 3 січня. Багато японців у цей час їдуть у рідні місця, відвідують місцеві храми. Найяскравішою деталлю оздоблення японського житла перед Новим роком є “кадомацу” – квіткова композиція, в якій обов’язково є сосна, символ довголіття і витривалості. Ось уже понад тисячу років про настання Нового року сповіщають 108 ударів дзвонів, що долинають опівночі з усіх храмів. За буддійськими віруваннями, людину обтяжують 108 турбот, і вважається, що з останнім ударом дзвону зникнуть усі негаразди. Найголовніше для японців – це розсміятися у першу секунду Нового року: тоді щастя буде супроводжувати їх увесь рік.
Новий рік у Таїланді зустрічають двічі: 1 січня і за буддійським місячним календарем – у квітні. За традицією, жителі королівства увечері 31 грудня відвідують буддійські храми, а рано вранці 1 січня здійснюють обряд дарування та пожертви. Однак улюбленим у народі святом є тайський Новий рік, або “фестиваль Сонгкран”, який відзначають 13-15 квітня. Слово “сонгкран” із санскриту означає “обертання Землі навколо Сонця”. new_tailandІндія – одна з найбагатонаціональніших держав, кожен народ там сповідує свою релігію, дотримується своїх традицій і звичаїв, тому в різних частинах країни Новий рік має різні назви і відзначається в різний час залежно від календаря. У ніч на 1 січня Новий рік відзначають за введеним англійцями григоріанським календарем.
У листопаді починається мухаррам, перший місяць мусульманського календаря. У 2017 році (за ісламським літочисленням це 1439) Новий рік святкуватиметьсяу кінці жовтня. Офіційно його відзначають в Алжирі, Бахрейні, у Джибуті, Єгипті, Кувейті, Індонезії, Іраку, Йорданії, Лівані, Лівії, Малайзії, Марокко, Омані, Пакистані, Судані, Сирії і Танзанії. У деяких з цих країн Новий рік відзначають і 1 січня. new_musulman1У низці мусульманських держав відзначається Навруз або Ноуруз (“Новий день”) – Новий рік за іранським сонячним календарем. Свято припадає на дні весняного рівнодення і відзначається вранці, зі сходом сонця. У ніч з 20 на 21 березня 2013 року настане 1396 рік. В Ірані його святкують 13 днів – довше, ніж у всіх інших країнах. У стародавньому Ірані Ноуруз був також днем коронації царів.
Зокрема понад 2 млн жителів бразильського Ріо-де-Жанейро приходять на концертну програму і запуск феєрверку, які проводяться на пляжі в районі Копакабана. new_brazilУ Кенії більшість жителів країни святкують Новий рік на воді. Вони беруть з собою все необхідне для святкування (шампанське, посуд, закуску, свічки) і на човнах йдуть у вільне плавання. Потім, коли вони повертаються на берег, починається купання у водоймах. Така традиція – своєрідний спосіб очищення від усього поганого, негативного, що було в минулому році. Ще на Новий рік тут можна побувати на сафарі. Сафарі на Новий рік – розвага, від якого захоплює дух, а серце починає битися голосніше. Зрозуміло, що полювати дозволено тільки з фоторушницями.
У Парижі сотні тисяч людей збираються на Єлисейських полях.
Британці спостерігають заяскравим та шумним піротехнічним шоу на тлі колеса огляду “Лондонське око” у столиці Туманного Альбіону.
А у Нью-Йорку люди крутять педалі спеціально встановлених велосипедів, аби згенерувати електроенергію і тим самим запалити знамениту новорічну кулю на Таймс-сквер, яка рівно о 23:59почне спускатися з флагштоку. Досягнення нижньої точки кулею за традицією символізує настання Нового року. new_newyorkМешканці Единбурга виходять на факельні ходи у костюмах вікінгів на так званий Хогманай, язичницьке шотландське свято останнього дня в році.
А ось адміністрація індонезійського міста Банда-Ачех затьмарила настрій його мешканцівтри роки тому (2014 р.), уперше за весь час заборонивши відзначати це свято, пославшись на закони шаріату.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *