Пташиний спів: кілька цікавих фактів про це явище

Птахи з легкістю можуть відтворити музичні інструменти: гітару, флейту або навіть барабани! Крім того, звичайний спів австралійської діамантової амадіни складно відрізнити від гобоя, а тигрового астрильда можна сплутати з мелодією флейти в устах досвідченого музиканта.
ptahy1 Серед найкращих птахів, спів яких є бездоганною імітацією, можна назвати майнів, лірохвостів з Австралії і пересмішників. Крім звичайних звуків для нашого вуха, вони легко можуть пародіювати і спів птахів інших видів. Часто пересмішники починають нявчати, як коти, або зображати скрип дверей.
А крик граллярії Ріджлі, яка живе на території Південної Америки, дуже схожий на собачий гавкіт. Дивно те, що цей вид птахів орнітологами був відкритий випадково і не так давно: в 1997 р. Ці птахи завдяки своєму “гавкоту” відлякували непрошених гостей із Південного Еквадору.
В основному спів птахів безпосередньо залежить від того, чим вони живляться. І, відповідно, від форми їхнього дзьоба. Віртуозами можна вважати птахів, які мають тонкий дзьоб. Ну а власникам широких або масивних дзьобів просто важко швидко змінювати звуки з високих на низькі.ptahy2“Найтонший” слух у плані музики мають самці звичного нам солов’я. Вони можуть видавати неймовірно складні трелі з музичних уривків, швидко їх запам’ятовувати. Крім того, багато видів птахів здатні передавати свої пісні новому поколінню. Наприклад, так роблять тропічні кропив’яники, навчаючи своїх пташенят. Цікаво, але самки набагато швидше запам’ятовують чергування звуків, ніж самці.
Завжди шумно там, де гарем самців індійської якани. Щоб завоювати увагу самки, вони постійно намагаються перекричати один одного.ptahy3Дослідниками було доведено, що Моцарт для підняття творчого тонусу вдавався до прослуховування пісень свого ручного шпака. Кажуть, що це навіть допомогло композитору, повторивши уривок з його твору з якоїсь фальшю. Однак Моцарту цей варіант так сподобався, що він вирішив замінити оригінал.
Джерело

You may also like...

1 Response

  1. Олена сказав:

    цікаві статті на тему зоопсихології, зокрема про птахів, можна прочитати у журналі “Експеримент”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *