Як боротися з дронами

Австралійська компанія DroneShield, яка займається розробкою методів захисту від безпілотних літальних апаратів, розробила противодронову рушницю DroneGun. Пристрій здатний блокувати зв’язок дрона з оператором на відстані до двох кілометрів. Досі противодроновые пристрої були здатні боротися з дронами на відстані менше 500 метрів.
Про нову розробку повідомляє Engadget.
Безпілотні апарати широко використовуються в різних сферах. З допомогою дронів доставляють їжу, пошту і навіть кров і медикаменти у віддалені райони. Дрони допомагають спортсменам тренуватися, їх використовують під час гасіння пожеж, для виявлення вибухових речовин і задіють у пошуково-рятувальних операціях. З іншого боку, дрони використовують не лише в «мирних цілях», вони можуть створювати проблеми і навіть бути смертельно небезпечними. Неавторизовані безпілотники можуть літати в заборонених зонах: на території аеропортів або військових об’єктів, і створюють потенційно аварійні ситуації. З допомогою дронів можуть стежити за людьми або проводити незаконні аерозйомки, a нещодавно стало відомо, що терористи стали використовувати безпілотники в якості «літаючих міг». Тому виникла необхідність якось нейтралізувати їх.
Противодронова рушниця DroneGun – це пристрій вагою близько шести кілограмів, його можна використовувати без додаткового технічного інструктажу. Зброя здатна створювати активні радіоперешкоди для сигналів, які розпізнає або випускає безпілотник, у тому числі для GPS і ГЛОНАСС. Як і інші подібні пристрої, DroneGun не знищує апарат, a змушує його приземлитися або повернутися у вихідну точку, це залежить від заводських прошивок безпілотника. Незважаючи на оголошену дальність дії, виробник рушниці не повідомляє про способи виявлення дронів. Мабуть, щоб визначити місцезнаходження безпілотника, користувачам доведеться додатково купувати антену, яку випускає DroneShield.
На даний момент пристрій не сертифікований у Федеральної комісії зі зв’язку США, тому на території Сполучених Штатів поки його можуть використовувати лише працівники урядових установ.
Противодронові рушниці — не єдиний метод боротьби з безпілотниками. Дрони можна знешкоджувати за допомогою дронів-перехоплювачів, оснащених мережею; їх можна збивати з допомогою радіогвинтівок і лазерів. У Нідерландах поліцейські для виловлювання лазерів використовують спеціально навчених орлів тощо.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *