Рим: визначні місця вічного міста

Музею під відкритим небом, як називають Рим, є про що мовчати і що розповісти. Вікові пам’ятки культури, релігії, політичної могутності ревно бережуть дух величі і процвітання міста.

Мабуть, на опис визначних місць Риму потребувалося б десятки томів книг, тому пропонуємо ознайомитися з найбільш знаковими пам’ятками Вічного міста

Площа святого Петра
Пьяцца Сан-Пьетро — грандіозна і знаменита площа перед собором Святого Петра, обрамлена колонами. Спроектував її знаменитий Джованні Берніні в XVII ст. У центрі площі височіє обеліск заввишки 35,5 м., привезений із Єгипту. Сама площа не тільки має форму щілини замка (за віруваннями, святий Петро носить ключі від раю), а й разом з обеліском являє собою сонячний годинник.

rym_pl_st_Petra Також уражає масштабами і сам собор Святого Петра, який славиться геніальними роботами Рафаеля, Мікеланжело та Берніні.
Не дивно, що пьяцца Сан-Пьетро завжди велелюдна.

Площа Навона
Площа Навона зосередила в собі численні пам’ятки архітектури, саме тому вона включена практично у всі туристичні маршрути.rym_pl_Navona Колись на її місці лежав стадіон, збудований Юлієм Цезарем, а тепер грають фонтани, височіють палаци і церкви.
Фонтан «Чотирьох рік» Джованні Берніні своїми гігантськими символічними фігурами уособлює потужні водні артерії чотирьох континентів: Дунаю, Ріо-де-ла-Плата, Нілу та Гангу. Коло фонтана розташована церква Святої Агнесси, виконана у стилі барокко і, як подобає Риму, архітектурно довершена. Над її фасадом працював відомий архітектор XVII ст. Францеско Борроміні. rym_pl_Navjna Геніальність майстра увічнена у вигнутому фасаді, де округлі звивисті лінії створюють ефект візуального розширення.
На площі Навона струменіє також фонтан «Мавр» зі скульптурною композицією того ж таки Берніні. Біля фонтану возвеличується Палаццо Памфілі, пам’ятка XII ст., виконана на замовлення папи Інокентія X.

Колізей
rym_kolizejВеличчю і геніальністю інженерної думки досі вражає амфітеатр флавіїв — знакова споруда Давнього Риму. Збудований у 80 році н. е., він до сьогодні розбурхує людську уяву, хоча події запеклих боїв гладіаторів, коли переможених кидали на поталу левам, канули в летуrym_kolizej_

Вілла Д’Есте
Шедевром італійського садово-паркового мистецтва величають віллу Д’Есте, внесену до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Це виключно красиве місце з пишним палацом, буйною зеленню, з численними терасами, алеями, клумбами та фонтанами. villa_d_yeste_v_tivoliЗаснована в 1550 році кардинала Іпполіото Д’Есте, вілла належала знатним родинам, а тепер відкрита для відвідування.
Дивовижна вілла Д’Есте тим, що налічує близько 500 фонтанів. Унікальною є алея Ста фонтанів, де вода струменіє з голів тварин та орлів. villa_d_yeste_v_tivoli-Ще одним чудом людської винахідливості на віллі Д’Есте є Органний фонтан, вода грає мелодію: падаючі струмені води відтворюють музику.
Розташована вілла Д’Есте в Тіволі, що за 30 км від Риму.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *