Визначні місця Мілана

Театр Ла Скала, музей науки і техніки Леонардо да Вінчі, величний Дуомський собор з білого мармуру… Все це Мілан — місто з багатющою спадщиною.

Сьогодні столиця Ломбардії привертає до себе безліч туристів, й недарма, бо ж давнє місто може задовольнити будь-які смаки: любителів мистецтва — пінакотеками з численними шедеврами, модників — цілими вулицями провідних будинків моди, любителів смачненького — вишуканою італійською кухнею.
Серед визначних місць другої столиці Італії, як часто називають Мілан, що ж найперше слід оглянути?

Соборна площа
Соборна площа розташована у серці міста. Вона ніби оперезана монументальними будинками. milan_soborna_plosha1В її центрі возвеличується пам’ятник кінному вершникові. Перлиною площі є грандіозний собор Дуомо — світовий шедевр готичної архітектури.
milanБудівництво Дуомо почалося у 1386 році і тривало близько 5 століть. Своїх зусиль докладали італійські, французькі та німецькі архітектори. Собор налічує 3400 статуй. На центральному шпилі пломеніє позолочена статуя Діви Марії. Ще однією прикрасою собору є різнокольорові вітражі.
Дуомо є символом Мілану, тому туристи саме його найпершим включають у свій туристичний маршрут.

Музей науки і техніки Леонардо да Вінчі
Малюнки, креслення та дерев’яні моделі Леонардо, які і нині вражають геніальністю, приваблюють до музею безліч туристів. Серед експонатів, зокрема підводний човен, створений за проектом Леонардо.milan_muzej_da_VinchiТакож відвідувачам відкривається колекція шедеврів епохи Ренесансу. Серед численних павільйонів музею є інтерактивні лабораторії генетики та робототехніки. Для дітей є відділ «Наука для маленьких».

Амброзіанська пінакотека
Амброзіанську пінакотеку було відкрито у 1609 році. Нині це найстаріша бібліотека Італії і музей.

Milan_Biblioteca_Ambrosiana_02Тут можна оглянути полотна Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Мікеланжело, Караваджо, Боттічеллі, Бернардіно Луїні. Також виставлено малюнки європейських художників (близько 12 тис.).
Гордістю музею є копія «Таємної вечері» да Вінчі, яку виконав Веспіно. Зберігає Амброзіанська пінакотека і рукописи Леонардо.
Музей досить великий, тому прогулянка по ньому займає чимало часу.

Монументальне кладовище
«Місто Мертвих», як називають монументальне кладовище, є справжнім музеєм під відкритим небом. milan_monum_cladovycheТут у мистецтві архітектури і скульптури переплелися культури різних народів й історичних епох: грецькі храми, єгипетські піраміди, міні-палаци, скульптури святих і ангелів. У камені відбиті тисячі історій і весь спектр людських емоцій, вигравірувані поетичні строфи.
Засновано у 1866 році по проекту італійського архітектора Карло Мачіакіні.

Театр Ла Скала
Teatro alla Scala — символ італійської опери. На початку XIX ст. композитори спеціально для цього театру писали опери. Чудова акустика принесла йому всесвітню славу.
scala-milano_original-Будівля театру не відзначається пишністю і розкішшю, проте ними просякнуті інтер’єри: величезні дзеркала, покриті позолотою стіни, оббиті оксамитом крісла.
Вражають розміри театру: глядацька зала одночасно може вмістити 2015 осіб.
На другому поверсі Ла Скали розташовані 10 залів музею. Їхні експозиції розповідають про історію створення театру, про композиторів, твори яких лунали в театрі, демонструють театральні костюми і декорації, музичні інструменти Тосканіні, Верді, Белліні.
scala-milano_original Слід відзначити, що однією з примадонн Ла Скали була свого часу українська співачка Соломія Крушельницька.
Сьогодні, щоб відчути чудове виконання найзнаменитіших оркестрів та відомих майстрів оперного жанру в Ла Скалі, тисячі людей приїжджають до Мілану, замовляючи квитки за кілька місяців.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *