Секрети виховання

Японська культура зачаровує і гідна для наслідування. Японці виховують дітей зовсім по-іншому. Деякы аспекти японського виховання цілком можна перейняти і нам, і повчитися у них дружби, взаємовиручки, працьовитості. japon_dity І хоч деякі моменти, звісно, зовсім не підходять до нашого менталітету, але все ж викликають непідробний інтерес.
Давайте зануримося у світ ніндзя, гейш, сумоїстів, якудза і дізнаємося, як виховують маленьких японців і які особливості є в їх методі виховання.
Японці вважаються однією з найдисциплінованіших і згуртованих націй у світі. З дитинства маленьким японцям прищеплюють шанування старших, корпоративний дух, дисципліну і слухняність.
Виховання дітей у Японії
Можна робити все, що не завдасть шкоди здоров’ю. Наприклад, дитині потрібно зі своїх важливих міркувань ходити задом наперед по супермаркету. Японська матуся просто проконтролює, щоб вона не поранилася, а як їй потрібно, то нехай іде.japon_dity0 Дитині до 5 років узагалі дозволено все, що вона хоче. Ніхто не буде обмежувати її і карати. Вона пізнає світ шляхом власного досвіду. При цьому вселенського хаосу в Японії немає. Секрет у тому, що японці не карають, а пояснюють, до чого можуть призвести дії певного характеру. Довіра, а не погрози і домінування. Малюкам батьки доступно пояснюють, що тварини теж відчувають біль, що батьків розчаровує, коли діти неслухняні, як потрібно поводитися у суспільстві.
З 5-12 років життя дитини змінюється кардинально. Цей період можна назвати “повним підпорядкуванням”. Тепер пустощі закінчуються, дитина вчиться допомагати своїм батькам, знайомиться з дисципліною, привчається до праці і відповідальності. Довірчі відносини залишаються, дитині просто пояснюють як потрібно працювати, що таке дисципліна – їм це знадобиться у житті.
З 12 років дитина вважається дорослою. Вона має право голосу в усіх сімейних справах, із її думкою рахуються батьки і ставляться до неї вже як до дорослої людини.
Цікаві факти про японських дітей
• На першому місці у вихованні у японців – взаємовиручка, що разюче відрізняється від американської мрії. Спочатку колектив, громада, а потім – особиста вигода. Це історична особливість, ще з часів, коли японці в основному займалися сільським господарством, вони виховували дітей у дусі взаємодопомоги і підтримки один одного. Ця традиція залишилась досі.japon_dity1• Жінки після народження дитини поринають у домашнє господарство і виховання. На першому місці у них сім’я, а потім робота. Звісно, є й ті, хто після декрету виходять на роботу, але ставлення до них буде упереджене. Адже японці не можуть піти додому, поки не пішов начальник, це суперечить їх норм пристойності. А якщо мамі потрібно втекти, вона начеб відділяється від колективу. Тому, якщо не можеш працювати нарівні з усіма, не працюй узагалі, – так вважають японці.japon_dity2 Ясла, бабусі в Японії не для японців. Лише мати повинна займатися дітьми, а батько – забезпечувати їх. Якщо жінка віддає дитину в садок, значить, вона безвідповідальна і не може впоратися зі своїми обов’язками.
• Усі діти бажані. Жінка не може домогтися статусу в суспільстві, поки не стала матір’ю. А для чоловіка продовження роду – найвища гордість і радість у житті. Величезним нещастям вважається відсутність дітей. А вагітність – дар Божий.
• Дитина має бути завжди поруч із матір’ю. Вона наче продовження матері, в будь-який момент її обнімуть і нагодують. Вона завжди відчуває материнську підтримку і турботу. А матері з перших днів розповідають дитині про навколишній світ, про те, що відбувається. Ведуть із ними дорослі діалоги. Тому діти японців вчаться говорити дуже рано. До речі, ідея кенгурушок пішла з Японії. Там мати всюди ходить із дитиною, прив’язуючи її до себе у всіляких перенесеннях, щоб дитина завжди відчував її тепло і опіку. Так що японок із малюками можна зустріти всюди: у кафе, в салоні краси, на святі, на велосипеді…japon_dity3• Якщо малюк упав чи вдарився, то мати вважає себе винною у тому, що це сталося. Адже вона недогляділа. Мати щиро просить вибачення у малюка в разі удару.
У японців є спеціальні дитячі садки від університетів. Дитині потрібно пройти складні тести, а батькам – заплатити кругленьку суму, але зате дитина буде влаштована в житті. Після закінчення елітного садка при університеті, діти потрапляють у школу при університеті, а потім вже й у сам елітний заклад. З таким дипломом його заберуть у будь-яку фірму з дуже хорошим окладом.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *