Що почитати: 10 маленьких оповідань, але з дуже глибоким змістом!

1. О. Генрі – “Дари волхвів”
“Але нехай буде сказано в повчання мудрецям наших днів, що з усіх дарувальників ці двоє були мудрими. З усіх, хто підносить і приймає дари, істинно мудрі лише подібні до них. По всіх усюдах. Вони і є волхви”
Дивовижне коротке оповідання, сповнене ніжності і любові.
Здавалося б, усього кілька сторінок – хіба можна в них передати стільки чистих і світлих почуттів, а головне, життєвої мудрості? Є на світі геніальні рядки.
2. Кір Буличов – “Можна попросити Ніну?”
Вадим Миколайович безуспішно намагається додзвонитися до своєї знайомої Ніни. Він, набираючи номера, потрапляє до дівчинки, яку теж звуть Ніна. Її відповіді здаються Вадиму Миколайовичу дивними, поки він не розуміє, що якимось незвичайним чином розмовляє з дитиною із Москви 1942 року.
Розповідь зовсім коротенька, але віона …. проста і водночас складна. Така фантастична і така справжня.
3. Джером Д. Селінджер – “Добре ловиться рибка-бананка”
Ось уже сорок років “Дев’ять оповідань” американського письменника Джерома Девіда Селінджера – світовий бестселер у категорії “короткої прози”.
Це книга, яка вплинула на розвиток світової літератури так само, як кращі збірки оповідань Ернеста Хемінгуея чи Франца Кафки, перейнята духом дзен так само, як учення самого Будди …
Розповідь “Добре ловиться рибка-бананка” спочатку здається простою, буденною, примітивною, але варто дійти до фіналу і в ньому раптом несподівано відкривається сенс, глибокий, несподіваний і приголомшливий.
4. Анрі Барбюс – “Ніжність”
Історія великої і щирої любові у п’яти листах.
Листи тут є сполучною ланкою між сьогоденням і минулим. Це рядки, які залишилися без відповіді, на які неможливо відповісти, навіть за великого бажання.
5. Стефан Цвейг – “Амок”
“Aмок”. “Жінка і природа”. “Фантастична ніч”. Три експресіоністські новели Стефана Цвейга. Три «новели настрою». Три новели “крайніх ситуацій”, у яких читач (як і оповідач) воістину втрачає почуття реальності – і змушений перебувати в досить дивному, химерному світі темних фантазій і лютих, оголених емоцій.
Такий Стефан Цвейг у «чорний» – можливо, найсучасніший – період своєї творчості.
6. Річард Метісон – “Кнопка, кнопка”
Якщо вам принесли маленьку дерев’яну коробку з єдиною кнопкою, закритою скляним ковпачком, то не поспішайте вважати, що це рекламний трюк торговця. Якщо ви натиснете кнопку, десь у світі помре незнайома вам людина, і ви отримаєте п’ятдесят тисяч доларів. Хто наважиться натиснути кнопку?
7. Михайло Коцюбинський – “Інтермеццо”
Цей твір називають вершиною творчості М. Коцюбинського, і не дарма. Твір побудований як лірична сповідь автора, страшно втомленого від жорстокого світу. Весь сюжет новели – це монолог автора, який шукає душевного відпочинку, гармонії людини і світу.
8. Леонід Андрєєв – “Кусака”
Леонід Андрєєв – один з найяскравіших авторів Срібного століття, основоположник російського експресіонізму – з гімназійних років захоплювався Шопенгауером, Ніцше і Гартманом. Жива уява і вразлива натура не раз штовхали його на безрозсудні вчинки – так, у сімнадцять років він вирішив якось випробувати силу волі, ліг між рейок перед наближенням паровоза і … залишився неушкоджений. Яскрава уява і бажання випробувати межі можливостей своїх героїв – характерна риса автора. Прозаїк і драматург, реаліст і символіст, він писав і дитячі твори, а також “великодні” і “святочні”, більшість із яких стали зразками сентиментальної прози, яка будить у читачеві співчуття до героїв …
9. Умберто Еко – “Воно”
Розповідь, дія якого відбувається ще в кам’яному столітті, оповідає про людський винахід, який міг стати знаряддям мирної праці і прогресу, а став знаряддям насильства і вбивства.
10. Олександр Купрін – “Синя зірка”
Мораль цієї доброї, милої і дуже зворушливою казки Олександра Купріна проста – загального для всіх поняття “краса” бути не може. Безперечно лише те, що краса людської душі важливіша, ніж зовнішня привабливість.
В одній загубленій у горах країні народилася у короля і королеви довгоочікувана дочка. Але, як на зло, виявилася вона жахливо потворною. Щоб юна принцеса не впізнала, наскільки вона потворна, король наказав знищити всі дзеркала у королівстві …

You may also like...

1 Response

  1. semesprit.com сказав:

    крута підбірка книг, дякую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *