Давнє кам’яне село Шитоу в Китаї

Село Шитоу, що в перекладі означає «кам’яне», розташоване в центральній частині провінції Гуйчжоу в шести кілометрах від знаменитого водоспаду Хуангошу (дерева жовтих плодів). Це особливий вид поселення народності буї.
У селі проживає понад 1000 чоловік. Більшість з них носить прізвище У.

shytou_china Місцевий переказ свідчить, що 600 років тому це село заснував представник народності буї на прізвище У, і всі нинішні жителі є його нащадками.
Село Шитоу розташоване в мальовничому місці, посеред ланцюга гір. Перед селом розкинулися поля, а позаду бамбукові і фруктові дерева.
Назва села придумана не випадково. Справа в тому, що там всі будівлі виконані з каменю. Це пов’язано з особливостями місцевості і клімату. Кам’яні стіни будинків, сходи, дороги, мости і навіть дахи з кам’яної черепиці. З каменю також зроблені деякі знаряддя праці, печі і різні посудини. Навіть протікає поряд річка називається Шитоухе (Кам’яна ріка). Це село через його особливість називають «кам’яне королівство».
shytou_china7Кам’яні будівлі мають безліч переваг. Вони міцні й довговічні, не бояться пожеж. Влітку в будівлях прохолодно, а взимку тепло. shytou_china4Усі чоловіки в селі є каменярами. Це ремесло передається з покоління в покоління вже кілька сотень років.
Водночас майже всі місцеві жінки володіють мистецтвом «лажань» (забарвлення воском) – самобутній спосіб нанесення візерунків на тканину за допомогою воску. shytou_china5Стародавній спосіб набивання тканини «лажань», майстрами якого славиться Шитоу, був створений ще за часів династії Цинь (221-207 рр. до н.е.). На натягнуту горизонтально тканину рідким воском наносять малюнок. Коли віск застигає, тканину занурюють у фарбу, а потім кип’ятять, щоб віск відокремився від неї, залишивши незабарвлену поверхню у формі малюнка.shytou_china6

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *