Паланган – село в ущелині між Іраном та Іраком

Курдське село Паланган (Palangan Village in Iran’s Kurdistan) розташоване в трьох годинах їзди від Сенендедж. palangan3

palangan4

palangan6 Невелике курдське село налічує всього кілька десятків дворів і розташоване в ущелині на самому стику Ірану і Іраку. Продиктована природним ландшафтом, химерна архітектура влаштована так, що підніматися серпантином угору можна лише по дахах будівель. Уранці місцеві курди пасуть на схилах безтурботних овець, а з приходом темряви на роботу виходять «виробники спиртного». Через Паланган проходить значна частина нелегального алкогольного трафіку з Іраку до Ірану.
Новозеландський фотограф Амос Чаппл (Amos Chapple) зробив свій знімок у сутінках, коли лощина занурюється в сон і можна почути, як короткі уривки вечірніх розмов розбиваються луною об стрімкі уступи величних гір.palangan2

palangan12

palangan16Паланган – типовий для Ірану сільський населений пункт. Багато жителів села працюють на рибній фермі неподалік або служать за гроші в іранській напіввійськової міліції «Басідж».
Чаппл зізнається, що був дуже здивований різницею між образом Ірану, який малюють на Заході і реальною картиною побаченого в цій країні. Йдеться насамперед про людей, а вони тут дуже відкриті і доброзичливі. Подорожуючи по всій країні, він усюди зустрічав лише доброзичливе ставлення місцевого населення. Говорячи про політику своєї держави, місцева молодь наголошує на сильній закритості і зайвій строгості у відношенні до всього іноземного, що безумовно заважає нормальному діалогу між різними культурами і народами.
Курдська дівчинка на даху одного з будинків Палангана.palangan7

palangan14

palangan11Будинки в селі будують на дахах попередніх будинків.palangan5

palangan9

palangan10 Щоранку пастухи ведуть на пасовище стадо овець жителів селища.palangan8Лише два пастухи майстерно справляються зі стадом чисельністю приблизно в сотню голів.palangan15

palangan1

palangan17

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *