Глиняні хмарочоси: чудова, але маловідома, пам’ятка зі списку ЮНЕСКО

Шибам — унікальне колись величне місто, що розташоване в сучасному Ємені. Воно славиться своїми збудованими в давні часи хмарочосами, за що його називають «Мангеттеном пустелі».


Shibam In Yemen -Архітектура міста Шибам входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Висотні будинки в цьому містечку були побудовані з необпаленої цегли, і близько 500 із них має у висоту 5—11 поверхів, а деякі височіють на більш ніж 30 метрів.
Shibam Old Town In Hadhramaut, Yemen On May 19, 2006 -Такі споруди нарощували у висоту для того, щоб легше було захищатись від набігів бедуїнів. А от за шириною та глибиною такі житла невеликі — на кожному поверсі у них розміщується не більше 1—2 кімнат.
Щоб підтримувати будинки у належному стані й захистити від дощів та ерозії, стіни слід постійно підмазувати глиною. ShibamГлиняні споруди міста Шибам дуже постраждали від повені, що обрушилася на місто в 2008 році.
Вперше Шибам згадується у письмових джерелах в 3-му столітті нашої ери — в той час місто було столицею королівства A Yemeni man pulls his donkey cart past Хадрамаут. Більшість будинків, що збереглися до наших днів, були збудовані в 16 столітті. Проте багато з них були відремонтовані або перебудовані в подальші часи.
Наразі в Шибамі мешкає близько 7 тисяч жителів.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *