Архіпелаг Сан-Блас (Сан-Блас) – індіанська провінція Панами в Карибському морі. 

Як не дивно – про це дивовижне місце написано незаслужено мало. Індіанці Куна – народ, який, як і багато інших, зіткнувся з європейцями, але, на відміну від інших, вижив і, більше того, зберіг свою національну ідентичність. А це безумовно заслуговує на повагу. Так що – знайомтеся.

Архіпелаг нараховує приблизно 350 островів і піщаних мілин, і лише 49 із них заселені. Здавна на них мешкають індіанські племена “куна” (кун), а ці 350 островів вважаються автономією зі своїми законами, економікою, мовою і навіть прапором. Індіанці бережуть свої звичаї і культуру.
Живуть індіанці за рахунок туризму, риболовлі, кокосів і пошиття традиційних одягів – «молу».

Кілька цікавих фактів:

– Індіанці вирішують внутрішні питання в домі зборів. Тут вони збираються, щоб вислухати поради старійшини. Старійшина офіційно визнається урядом Панами, як керівник регіону.
– Спосіб життя у племені – Матрилокальний (проживання роду поруч з батьками дружини).
– Релігія у Куна складається з релігійних піснеспівів та інших способів якоїсь медитації, використовуваної знахарями для контролю над злими духами, які знаходяться – в штормах, каменях і тварин. Існує також безліч різних дерев’яних фігурок людей і тварин, які використовують для лікування різних захворювань.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *