Еверест, Непал / Китай
Найвища вершина в світі зовсім не так складна для сходження, як багато інших. Але це зовсім не привід не рахуватися з небезпеками, що підстерігають альпіністів на кожному кроці.
250 альпіністів так і не змогли повернутися з Евересту, і в нинішньому році ця небезпечна вершина встигла забрати життя 16 шерпів-провідників.
Мак-Кінлі, США Гора
Мак-Кінлі на Алясці користується великою популярністю серед альпіністів, так як вважається найвищою вершиною США. Перш ніж ризикнути підкорювати дану вершину, варто гарненько подумати, адже тут вже загинуло близько 100 осіб.
Фітц Рой, Аргентина / Чилі
Своєю складністю гора Фітц Рой, розташована на кордоні Аргентини і Чилі, зобов’язана практично стрімких схилах і досить мінливими погодними умовами.
Маттерхорн, Швейцарія / Італія
Маттерхорн вважається найяскравішою і впізнаваною вершиною в світі. За всю історію сходжень на неї загинуло близько 500 осіб.
Макалу, Непал / Китай
Дістатися до цієї гори можна лише на вертольоті. На сьогоднішній день підкорити дану вершину вдалося лише 30 альпіністам, троє з яких жінки.
Чогорі або К2, Пакистан / Китай
К2 вважається другою за висотою вершиною в світі і найскладнішою і небезпечною в цьому переліку. Незважаючи на те, що експедиції на К2 відправляються виключно в літній сезон, кожне четверте сходження закінчується загибеллю альпіністів.
Монблан, Франція / Італія
Монблан не можна назвати складною вершиною, але, незважаючи на всю простоту, вона встигла забрати життя 8000 сміливців.
Серро-Торре, Аргентина / Чилі
По фото можна зрозуміти, чому Серро-Торре вважається складною для сходження. Через покриття верхівки гори щільною кіркою льоду, дістатися до неї непросто.
Аннапурна, Непал
Всього 157 чоловік побувало на Аннапурна. 60 альпіністів загинули, так і не підкоривши цей найскладніший маршрут сходження.
Ейгер, Швейцарія
Через перепад висот, північна стіна гори вважається практично неприступною. Цей схил вже встиг забрати життя 64 альпіністів.
Жанну, Непал
Незважаючи на труднощі сходження, гора Жанну не перестає привертати до себе альпіністів своєю неповторною красою. Найбільш складні ділянки шляху чатують сміливців після подолання 7000 метрів шляху.
Логан, Канада
Тим, хто вирішить зійти на гору Логан, належить попередньо пройти непростий і довгий шлях до її підніжжя.
Дхаулагірі І, Непал
Гірський масив з 11 вершин підкорити непросто. Лише восьмий за рахунком експедиції вдалося здолати вершину Дхаулагирі, висота якої становить 8 км. З 1950 року Дхаулагирі забрала життя 58 альпіністів.
Гаури Шанкар, Непал / Китай
Підйом на Гаури Шанкар досить складний і скориться дана вершина не кожному.
Сіула Гранде, Перу
Вперше вершину Сіуль Гранде описав у своїй книзі «Торкаючись порожнечі» альпініст Джо Сімпсон. У 2003 році по даній книзі був знятий документальний фільм.
Баннтха-бракка, Пакистан
Лише трьом експедиціям вдалося здолати вершину цієї гори. За високий рівень смертності її нарекли «людожер»
Масив Вінсон, Антарктида
Хоча по процесу сходження Вінсон не надто складна вершина, знаходиться вона в Антарктиді, що значно ускладнює шлях до неї.
Серро-Пайне-Гранде, Чилі
Як і багато інших вершини Серро-Пайне-Гранде відрізняється стрімкими скелями і непередбачуваною погодою.
Лхоцзе, Непал / Китай
Статистика сходжень на Лхоцзе свідчить: 400 сходжень і 20 смертей.
Мелунгцзе, Непал / Китай
Зафіксована всього одна успішна спроба сходження на Мелунгцзе і сталося це в 1992 році.
Гашербрум IV, Пакистан / Китай
Ця вершина відрізняється крутими схилами і нестабільними погодними умовами і вважається технічно складною для сходження.
Куйтен-Уул, Монголія / Китай
Куйтен-Уул є найвищою точкою гірського масиву Таван-Богдо-Ула.
Нанга Парбат-, Пакистан
Ця гора отримала прізвисько «поглинача людей». Перше її підкорення відбулося в 1953 році, а безліч подальших спроб закінчувалося трагедією. Пов’язано це з тим, що частина підйому представляє собою стрімкі стіни, підійнятися на які в зимовий час зовсім неможливо.
Сент Еліас, США / Канада
Мало хто намагався вилізти на гору Сент Еліас (Святого Іллі), так як жахливі погодні умови не дозволяють це зробити.
Канченджанґа, Індія / Непал
До 1852 р саме Канченджанґа вважалася найвищою горою світу, поки проведена в 1849 році експедиція не довела, що Еверест вище. Але це зовсім не заважає Канченджанґа вважатися однією з найнебезпечніших вершин. Серед місцевих жителів навіть побутує легенда, що гора є жінкою, яка нищить всіх конкуренток, що намагаються на неї піднятися. Але в 1998 році британська альпіністка Джинетт Харрісон спростувала легенду і стала першою жінкою, яка підкорила Головну вершину.
Підніматись на говерлу важко, це факт, але як на мене ті краєвиди які ви побачите на вершині варті тих труднощів, які доведеться пережити. Я раджу не обмежуватись тільки Говерлою, а піти далі по Чорногірському хребту