Топ-25 найнебезпечніших для сходження вершин

Еверест, Непал / Китай
Найвища вершина в світі зовсім не так складна для сходження, як багато інших. Але це зовсім не привід не рахуватися з небезпеками, що підстерігають альпіністів на кожному кроці.

250 альпіністів так і не змогли повернутися з Евересту, і в нинішньому році ця небезпечна вершина встигла забрати життя 16 шерпів-провідників.

i_2Мак-Кінлі, США Гора
Мак-Кінлі на Алясці користується великою популярністю серед альпіністів, так як вважається найвищою вершиною США. Перш ніж ризикнути підкорювати дану вершину, варто гарненько подумати, адже тут вже загинуло близько 100 осіб.

i_3 Фітц Рой, Аргентина / Чилі
Своєю складністю гора Фітц Рой, розташована на кордоні Аргентини і Чилі, зобов’язана практично стрімких схилах і досить мінливими погодними умовами.

i_4 Маттерхорн, Швейцарія / Італія
Маттерхорн вважається найяскравішою і впізнаваною вершиною в світі. За всю історію сходжень на неї загинуло близько 500 осіб.

i_5 Макалу, Непал / Китай
Дістатися до цієї гори можна лише на вертольоті. На сьогоднішній день підкорити дану вершину вдалося лише 30 альпіністам, троє з яких жінки.

i_6 Чогорі або К2, Пакистан / Китай
К2 вважається другою за висотою вершиною в світі і найскладнішою і небезпечною в цьому переліку. Незважаючи на те, що експедиції на К2 відправляються виключно в літній сезон, кожне четверте сходження закінчується загибеллю альпіністів.

i_7 Монблан, Франція / Італія
Монблан не можна назвати складною вершиною, але, незважаючи на всю простоту, вона встигла забрати життя 8000 сміливців.

i_8 Серро-Торре, Аргентина / Чилі
По фото можна зрозуміти, чому Серро-Торре вважається складною для сходження. Через покриття верхівки гори щільною кіркою льоду, дістатися до неї непросто.

i_9 Аннапурна, Непал
Всього 157 чоловік побувало на Аннапурна. 60 альпіністів загинули, так і не підкоривши цей найскладніший маршрут сходження.

i_10 Ейгер, Швейцарія
Через перепад висот, північна стіна гори вважається практично неприступною. Цей схил вже встиг забрати життя 64 альпіністів.

i_11 Жанну, Непал
Незважаючи на труднощі сходження, гора Жанну не перестає привертати до себе альпіністів своєю неповторною красою. Найбільш складні ділянки шляху чатують сміливців після подолання 7000 метрів шляху.

i_12 Логан, Канада
Тим, хто вирішить зійти на гору Логан, належить попередньо пройти непростий і довгий шлях до її підніжжя.

i_13Дхаулагірі І, Непал
Гірський масив з 11 вершин підкорити непросто. Лише восьмий за рахунком експедиції вдалося здолати вершину Дхаулагирі, висота якої становить 8 км. З 1950 року Дхаулагирі забрала життя 58 альпіністів.

i_14 Гаури Шанкар, Непал / Китай
Підйом на Гаури Шанкар досить складний і скориться дана вершина не кожному.

i_15 Сіула Гранде, Перу
Вперше вершину Сіуль Гранде описав у своїй книзі «Торкаючись порожнечі» альпініст Джо Сімпсон. У 2003 році по даній книзі був знятий документальний фільм.

i_16 Баннтха-бракка, Пакистан
Лише трьом експедиціям вдалося здолати вершину цієї гори. За високий рівень смертності її нарекли «людожер»

i_17Масив Вінсон, Антарктида
Хоча по процесу сходження Вінсон не надто складна вершина, знаходиться вона в Антарктиді, що значно ускладнює шлях до неї.

i_18 Серро-Пайне-Гранде, Чилі
Як і багато інших вершини Серро-Пайне-Гранде відрізняється стрімкими скелями і непередбачуваною погодою.

i_19 Лхоцзе, Непал / Китай
Статистика сходжень на Лхоцзе свідчить: 400 сходжень і 20 смертей.

i_20 Мелунгцзе, Непал / Китай
Зафіксована всього одна успішна спроба сходження на Мелунгцзе і сталося це в 1992 році.

i_21 Гашербрум IV, Пакистан / Китай
Ця вершина відрізняється крутими схилами і нестабільними погодними умовами і вважається технічно складною для сходження.

i_22 Куйтен-Уул, Монголія / Китай
Куйтен-Уул є найвищою точкою гірського масиву Таван-Богдо-Ула.

i_23 Нанга Парбат-, Пакистан
Ця гора отримала прізвисько «поглинача людей». Перше її підкорення відбулося в 1953 році, а безліч подальших спроб закінчувалося трагедією. Пов’язано це з тим, що частина підйому представляє собою стрімкі стіни, підійнятися на які в зимовий час зовсім неможливо.

i_24 Сент Еліас, США / Канада
Мало хто намагався вилізти на гору Сент Еліас (Святого Іллі), так як жахливі погодні умови не дозволяють це зробити.

i_25Канченджанґа, Індія / Непал
До 1852 р саме Канченджанґа вважалася найвищою горою світу, поки проведена в 1849 році експедиція не довела, що Еверест вище. Але це зовсім не заважає Канченджанґа вважатися однією з найнебезпечніших вершин. Серед місцевих жителів навіть побутує легенда, що гора є жінкою, яка нищить всіх конкуренток, що намагаються на неї піднятися. Але в 1998 році британська альпіністка Джинетт Харрісон спростувала легенду і стала першою жінкою, яка підкорила Головну вершину.

You may also like...

1 Response

  1. карпати сказав:

    Підніматись на говерлу важко, це факт, але як на мене ті краєвиди які ви побачите на вершині варті тих труднощів, які доведеться пережити. Я раджу не обмежуватись тільки Говерлою, а піти далі по Чорногірському хребту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *