Вроцлав – місто, яке стоїть на материку і 12 островах

– Польський Вроцлав стоїть на материку й 12 островах, як Венеція чи Амстердам, – розповідає львів’янин 30-річний Орест Князь. Він місяць подорожував Польщею. Тиждень був у Вроцлаві. – За кілька днів оглянути все найцікавіше не вийде.
Найдешевше доїхати зі Львова у прикордонний Перемишль. Звідти – курсує потяг до Вроцлава.
Місто 1000 року заснував чеський князь Вратіслав. Поляки після завоювання перейменували на Вроцлав. Під час німецької окупації місто називалося Бреслау. Після війни повернули польську назву.wroclaw4З весни Вроцлав і південний захід району Сілезії охопила “золота лихоманка”. Сюди з’їжджаються шукачі скарбів із Польщі, Німеччини, Чехії, інших країн. У квітні 1945 року з німецького Бреслау до Вальденбурга (тепер місто Валбжих) вирушив завантажений скарбами потяг нацистів, але не прибув до місця призначення. Припускають, що його заховали в гігантському підземному тунелі. У броньованих вагонах могли бути 300 тонн золота, коштовності, зброя.
Ринкова площа у Вроцлаві завдовжки 213 м і завширшки 178. На ній розташовані 60 будівель. З площі беруть свій початок 11 вулиць.wroclaw1Цього року шукачі скарбів заявили, що знайшли місце, де є потяг. Його виявили в тунелі за допомогою георадара. Розкопки проводять на 65-му кілометрі залізниці між Вроцлавом і Валбжихом. Той, хто знайде скарб, має право на 10 % його вартості. До місця розкопок організували екскурсійні тури. Житло в містечку Валбжих потрібно бронювати за кілька тижнів.
Найменший пам’ятник у місті – торбина подорожнього. У старому районі на вулиці Виєзієнна біля стіни житлового будинку невідомий автор створив бронзову скульптуру, що символізує мандрівну історію людства.
Майже у всіх класах польських шкіл на стіні висить розп’яття. З першого по шостий клас двічі на тиждень проводять урок релігії. Щонеділі вранці на вулицях – лише туристи, усі місцеві в храмі.wroclaw2Ринкова площа Вроцлава – одна з найбільших в Європі. З вікна Маріацького костелу щогодини грає трубач. Мелодію ніколи не закінчує. У XIV ст., коли до міста наближалася орда, трубач попередив жителів. Але закінчити мелодію не зміг – татари поцілили стрілою.
Два будинки у старому центрі міста називаються Ясь і Малгося. З’єднані аркою і названі на честь героїв казки братів Грімм – брата і сестри. Зараз там музей гномів і майстерня художника.wroclaw3Поляки традиційно раз на день їдять суп. Люблять овочеві, м’ясні. Найпоширеніший – журек, на хлібній заквасці. На Різдво першою стравою обов’язково має бути грибний суп чи борщ. Рідкі борщі продають у кавових автоматах. Найпопулярніший перекус – йогурт з алое.
У будівлі Ратуші є найстаріша в місті пивниця Свидницького. Розливають “Білий овен” і “Чорний баран”. При вході до закладу напис: “Тут б’ється серце Вроцлава”. Ресторан працює понад 600 років. Його відвідували композитор Шопен і письменник Ґете. Ліворуч від входу – статуя ведмедя з висунутим язиком. Гіди кажуть: якщо потерти язик – про вас не пліткуватимуть.
Острови Вроцлава з’єднані між собою 112 мостами. На найбільшому острові Тумському є кафедральний собор Івана Хрестителя, костели, духовна семінарія. На Мості кохання у вихідні – черга з молодят. Це улюблене місце для фотосесій. На острові є посада ліхтарника. Щовечора у будні запалює гасові ліхтарі й гасить вдосвіта.ostrow-tumski-mistНайбільший у Польщі фонтан щохвилини вибризкує 30 тис. літрів води. Вистрілює на 40 м угору, створюючи водний екран площею 700 кв м. Зображення проектують на водну стіну – можна побачити коротенький фільм. Освітлюють фонтан 800 ліхтарів. На його спорудження витратили 20 млн злотих (120 млн грн). Кожна вистава Вроцлавського фонтану збирає близько 20 тис. глядачів. Узимку його перетворюють на велику ковзанку.wroclaw-%d0%b2%d1%80%d0%be%d1%86%d0%bb%d0%b0%d0%b2-%d1%86%d0%b5%d0%bd%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d0%bb%d0%be%d1%89%d0%b01За 5 євро можна орендувати гондолу з гондольєром і покататися каналами й по річці Одрі. За додаткову плату гондольєр заспіває кілька серенад італійською.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *