У США росте дерево-гібрид, яке дає врожай 40 фруктів

Американський селекціонер провів незвичайний експеримент і тепер на його дереві ростуть абрикос, персик, слива, мигдаль, нектарин, вишня, черешня, яблука і груші різних сортів.
Сем Ван Акен (Sam Van Aken) – викладач нью-йоркського сиракузского Університету Мистецтв, художник і селекціонер. Якось він задумав удосконалити звичайне дерево і ранньою весною прищепив на нього пагони різних плодів. І вже перший експеримент виявився вдалим: пагінці прижилися і почали рости. З кожним роком кількість щеплених гілок збільшувалася, і тепер незвичайне дерево налічує близько сорока видів кісточкових фруктів. Навесні і влітку щеплені на одному дереві кісточкові культури створюють справжню мозаїку кольору і смаку.
На ньому, зокрема, ростуть абрикос, персик, слива, мигдаль, нектарин, вишня, черешня, яблука і груші різних сортів. Період плодоношення у кожного зразка припадає на різний час, і в результаті міні-сад цвіте і дає плоди практично протягом цілого року. У будь-який місяць дерево покрите квітами різних відтінків: від яскраво-білого до темно-рожевого.
«Хотілося, щоб таке дерево було десь у людному місці, щоб перехожі могли побачити його різнокольорові квіти і різні плоди. Щоб він зупинився і замислився в повсякденній суєті», – каже Сем.
Експериментувати Сем почав ще у 2008 році. З тих пір він виростив ще 16 гібридних дерев. В основному – на північному сході США. Таке захоплення поглинає все його вільний час з квітня по вересень. Зізнається: спочатку плани були більш амбіційними. Він хотів прищепити на одному дереві не 40, а 100 різних видів фруктів.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *