Стосунки з дітьми: 10 порад, як подружитися з власною дитиною

Підростаючи, діти перестають триматися своїх батьків, з дорослою дитиною все важче говорити “по душах” – це відомий факт. Але зробити так, щоб ваша дитина завжди вважала вас своїм другом, насправді нескладно. Таміла Казанок, вивчивши поради психологів і педагогів, розповідає, як цього домогтися.
1. Дайте дитині можливість набувати досвіду
Пам’ятайте, що малюк не дурний, а недосвідчений. Швидкість набуття необхідного для життя досвіду буде залежати від навколишнього середовища. Якщо в зоні доступу дитини будуть зручні, відповідні йому за розміром меблі, предмети для творчості і дослідження, а ручки дверей і вимикачі у приміщеннях будуть розташовані з урахуванням інтересів і дитини, ви здивуєтеся, яким почуттям власної гідності буде наділене навіть зовсім ще маля. І це неодмінно позначиться на ваших взаєминах. Придивіться до “системи Монтессорі” – навіть якщо не відтворювати її повністю, там можна запозичити багато корисного.
batky_dity2. Слухайте дитину, а не вдавайте, що слухаєте

Опануйте навички активного слухання. На цю тему є чимало літератури і тренінгів. Є два типи такого слухання: чоловічий і жіночий. Обидва гарні, але в різних ситуаціях. У стосунках з дитиною краще використовувати другий: занурюватися в його почуття, під час розмови бути з ним на одній емоційній хвилі. Відпрацювавши і закріпивши цю навичку в спілкуванні з власною дитиною, вам можна не боятися розбіжностей надалі. Ви навчитеся розуміти її почуття, а значить, не засуджувати. Чим раніше станете впроваджувати цю навичку, тим природніше вона приживеться. Дівчинці-підлітку, наприклад, дивно буде почути від матері, до цього зазвичай емоційно закритої: «Донечко, давай сядемо, поговоримо». Але краще пізно, ніж ніколи. Детальніше на цю тему можна дізнатися з книги Юлії Гіппенрейтер «Чудеса активного слухання».
3. Створюйте загальну «Скарбничку приємних спогадів»
Ця скарбничка стане гарною підмогою, щоб заспокоїти, втішити або розважити дитину. Варто лише відкрити її фразою «А пам’ятаєш, як чудово ми …» (і по можливості додати обіймів). І все, контакт налагоджений, можна душевно розмовляти. Скарбничку варто регулярно поповнювати: складайте туди всі вдалі спільні походи, заходи і т.д.
4. Навчіть дитину мріяти
Ми всі знаємо, наскільки велика сила уяви, підкріплена позитивними емоціями. Ще Альберт Ейнштейн говорив про це. Відкрийте цю таємницю і своїй дитині, і вона буде вам вдячна. Мрійте разом із ним: яким цікавим буде його життя, які він зробить відкриття, які чудові у нього будуть друзі. Це обов’язково розбудить його творчий потенціал.batky_dity3 5. Розвивайтеся
Не чекайте моменту, коли вашій дитині не буде про що з вами поговорити. Пропонуйте їй вивчити англійську – вивчіть і самі, не лінуйтеся. Дитина захопилася кіньми, погортайте і ви відповідну енциклопедію. Будьте в курсі новинок книжкової та кіноіндустрії. Нехай у вас будуть свої захоплення. Це дозволить вам, крім інших плюсів, завжди залишатися цікавим співрозмовником, і ваша дитина буде і пишатися вами, і з задоволенням проводити з вами час.
6. Завжди будьте на його боці
У будь-яких розбірках, у будь-яких суперечках і звинувачення завжди залишайтеся на боці своєї дитини. Вона має бути впевненою, що у неї міцний тил. Це дає неймовірну життєву силу. А вже в бесідах віч-на-віч ви можете висловлювати свою думку щодо його вчинків. Повірте, дитина її почує і прийме до відома.
7. Навчіться безумовної любові
Це нелегко. Але це необхідно. Дитина має бути впевнена, що ваша до нього любов не залежить ні від розбитої чашки, ні від отриманої двійки, ні від розкиданих іграшок, ні від будь-якої іншої помилки. Тільки тоді вона зможе відкривати вам свою душу, ділячись потаєнним. Висловлюйте свою любов і наголошуйте на цьому.
8. Навчіть дитину бути вдячною
Тільки на власному прикладі. Інакше не працює. Якщо ви вмієте висловлювати подяку, то ви легко знайдете, що сказати і своїй дитині після вступної фрази «Я так тобі вдячний …». А ваша дитина не забариться ввести ці фрази у свій лексикон.batky_dity2Кадри з фільму “В погоні за щастям”
9. Пам’ятайте, що дитина – не ваша власність
Звісно, дитина не ваша власність, а скоріше гість у вашому домі. Зі своїми певними завданнями. Це усвідомлення допоможе ставитися до дитини з великою повагою, що позитивно позначиться на якості вашого спілкування.
10. Обіймайте дитину частіше
Як показують численні наукові дослідження, обійми – потужний терапевтичний засіб. Вони не лише заспокоюють, знімають біль, а й підвищують імунітет. Безкоштовне і високоефективний засіб. Перевірено століттями. Не забувайте заряджати свою дитину кожного дня, навіть уже дорослу.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *